OnePlus Uzun Süre Boyunca Orta Segment Akıllı Telefon Üretmeyecek

Fahri Gün 30 May 2018 Mobil 243  0

Akıllı telefon kategorisinin  yükselen markalarından OnePlus, bir süre orta segment modeller sunmayacak. Şirket sadece üst segmente hitap eden cihazlarla karşımıza çıkacak.

Günmüzde akıllı telefon alanında mücadele eden onlarca şirket bulunuyor. Bu şirketlerin başarı sağlayabilmek için birbirinden farklı stratejileri olduğu biliniyor. OnePlus da bunlardan biri olarak dikkat çekiyor. OnePlus, bu zamana kadar genellikle amiral gemisi akıllı telefonlarla karşımıza çıkmayı sürdürdü. Peki şirketin bundan sonraki stratejisi nasıl olacak?

En son 2015 yılında orta segment bir akıllı telefon piyasaya süren OnePlus, geri kalan dönemde yine bilindik stratejisini korumuştu. Şirket yine aynı karar doğrultusunda ilerleyecek. Ortaya çıkan sızıntılara göre 2021 yılına kadar yeni bir orta segment OnePlus telefonu göremeyeceğiz.

OnePlus, pazarlama stratejilerinde tek cihaza odaklanmayı da sürdürecek. Bir ürünün stokları tam anlamıyla sona ermeyinceye kadar yeni cihazlar piyasaya sürmeyi düşünmeyecek. Elbette stokların çabuk eriyebilmesi için OnePlus’ın fiyat performans unsuruna dikkat etmesi gerekecek. Neticede şu an OnePlus, Apple gibi markalarla karşılaştırıldığında marka anlamında çok tercih edilen bir şirket değil.

CEO çentik tasarımların ufalmasını istiyor

Şirket CEO’su Pete Lau, akıllı telefon alanındaki çentikli tasarım konusuna değinerek dikkat çekti. CEO, akıllı telefonlardaki çentik tasarımlarının küçülmesi gerektiğini ifade etti.

Zenfone 5Z Fiyatlarında Ani Bir Düşüş Yaşandı
Galaxy S7 ve S7 Edge Modelleri İçin Bir Güncelleme Daha Çıktı
Android Parmak İzi Okuyucusu Ayarlama
OnePlus’ın İki Önemli Telefonu İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)