Mozilla Firefox Android Sürümü İçin Kullanabileceğiniz Etkili Eklentiler

Fahri Gün 30 Nis 2019 İnternet 379  0

Günümüzün popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox özellikle gizlilik konusundaki etkinliğiyle dikkat çekiyor. Yeni içeriğimizde Mozilla Firefox tarayıcısında kullanabileceğiniz, Android ile uyumlu popüler eklentileri derledik.


Simple Gesture


Bu eklenti Firefox’u daha pratik bir şekilde kullanabilmenizi sağlamakta. Kolayca ileri geri yaparak bir sonraki sayfaya geçebilmenizi, sekmeler arasında hızlıca geçiş yapabilmenizi sağlamakta. Pek çok fonksiyona daha sahip olan Simple Gesture, Firefox’u daha hızlı kullanmak isteyenler için olmazsa olmaz eklentilerden biri.


Video Background Play Fix


Normalde tarayıcı üzerinden bir video oynatıcı çalıştırdığınız zaman sekmeler arasında geçiş yaptığınızda veya tarayıcıdan çıkıp mesela WhatsApp’a, farklı bir uygulamaya girdiğinizde ses kesiliyor. İşte Video Background Play Fix, oynatıcının siz tarayıcıdan çıktığınızda da oynatılmasını sağlıyor. Bu özellikle YouTube üzerinden bir müzik dinleyeceğiniz zaman çok işinize yarıyor.Aynı zamanda eklenti size oynatıcı ayarlarının bildirim ekranına düşmesini de sağlıyor. Böylece tarayıcıyı açmadan kilit ekranı üzerinden oynatıcıyı durdurup parçayı değiştirme gibi fonksiyonları da kullanabiliyorsunuz.


HTTPS Everywhere


Bu eklenti internet sitelerinin SSL sertifikalarıyla alakalı. Bazı internet sitelerinde SSL sertifikası aktifken bazılarının süresi doluyor veya hiç SSL sertifikası alınmamış oluyor. Bu sertifikaların bulunmadığı internet sitelerinde ise şifre girmek, kullanıcı bilgilerinin kaydedilmesi güvenilir gözükmüyor. İşte HTTPS Everywhene eklentisi internet sitelerinde HTTPS uzantısının yani sertifikanın kullanılıp kullanılmadığını tespit ediyor ve uzantı bakımından güvenli olmayan internet sitelerine yapılacak girişleri engelliyor.
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)