Modemin Üzerindeki Işıklar ve Anlamları

Fahri Gün 28 Eyl 2020 İnternet 7.641  0

Yeni içeriğimizde modemin üzerinde yer alan ışıkların ne anlama geldiği konusuna değiniyoruz. Modem üzerindeki ışıklar ve anlamları…

Modemin üzerinde yanan ışıklar aslında modem tipine göre değişebilmektedir ancak biz yazımızda sizlere standart bir modemde bulunan ışıklardan bahsedeceğiz.

Güç Işığı

Modemin çalıştığını gösteren bir işaret ışığıdır. Modemi prize taktığınız zaman çalışmaktadır. Eğer güç ışığı adaptörünü prize takmanıza ragmen yanmıyorsa o halde modeminize güç gitmiyordur veya göstergede bir sorun söz konusudur.

Ethernet Işığı

Ethernet ışığı veri giriş çıkışının sağlandığını göstermekte olan ışık olup modemin üzerinde eğer Ethernet ışığı yanmamaktaysa internet bağlantısının olmadığı anlamını çıkarabilirsiniz.


DSL Işığı

DSL bağlantısının sağlanıp sağlanmadığını kullanıcıya gösteren ışık olup eğer DSL yanmıyorsa o halde internete bağlanabilmeniz mümkün olmaz. DSL ışığı dışarıdan alınan bakır kablonun modeme takılması ile beraber çalışan bir gösterge olup DSL ışığının yanmadığı durumlarda sorun büyük olasılıkla dışarıdan müdahale ile çözülebiliyor. Bazen modemi kapatıp açmak da DSL ışığının tekrar yanmasını sağlayabiliyor.

Kablosuz İnternet Işığı

Kablosuz ağ artık modemlerde bir standart haline geldi. Modemin kablosuz ağ özelliğinin aktif olup olmadığını gösteren ışık olan kablosuz internet ışığı eğer açık konumda değilse modeminize diğer cihazların Wi-Fi ile bağlanamayacağı anlamını çıkarabilirsiniz. Sonuç olarak modemdeki göstergelerin, modem ışıklarının ne anlama geldiğini, neden modem üzerinde ışıkların yandığını açıklamaya çalıştık. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…
.
Etiketler: ,
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)