Microsoft Mavi Ekran Hatası Nedeniyle Sunduğu Güncellemeyi İptal Etti

Fahri Gün 17 Nis 2018 Teknoloji 381  0

Windows 10 için geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir güncelleme, kritik bir hata sebebiyle geri çekildi. Microsoft yeni güncellemenin hazırlıklarına başladı.

Popüler teknoloji şirketlerinden Microsoft, uzun bir zamandır hayatımızda olan Windows’un mimarı ve yazılım alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri. Windows işletim sisteminde son olarak Windows 10 sürümü ile karşımıza çıkan Microsoft, yazılımına sık sık yeni güncellemeler ekliyor. Böylece en güncel yazılımları kullanıcılarla buluşturuyor.

Yeni Microsoft güncellemesi geçtiğimiz günlerde Windows 10 için paylaşılacaktı ki bir önemli hata farkedildi. Microsoft ekibi, yaptığı denemeler sırasında kritik mavi ekran hatası aldı. Böylece Redstone 4 adlı bu güncelleme başarısızlıkla sonuçlandı.

Microsoft, güncellemeyi önce paylaşıp ardından tamir etmek yerine farklı bir yola gitti. Çünkü yıllardır elde ettiği tecrübeler bunun daha doğru olduğunu gösteriyordu. Şirket, daha önce alınan hatalardan ders çıkararak tamamiyle yeni bir güncelleme hazırlayıp sunacak. Bu durum kuşkusuz kullanıcının yararına olacak.

Yeni Windows 10 güncellemesinden sonra Windows 10 işletim sistemi kullanan cihazlar çok daha fonksiyonel ve modern olacak. HDR desteği, sesli yazı yazma, zaman akışı gibi destekler üzerine çalışan Microsoft, yeni güncellemesiyle bu özelliklerin en gelişmiş halini kullanıcılarına sunacak.

Yeni güncellemenin tam olarak ne zaman paylaşılacağı bilinmiyor. Fakat çok yakında bir zamanda paylaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler: ,
FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)