Maske ile Face ID Açma Yöntemi

Fahri Gün 07 Nis 2022 Teknoloji 451  0

Bu yazımızda maske ile Face ID açma işleminin nasıl yapılabileceğine değiniyoruz. İşte maske ile Face ID açma hakkında bilinmesi gerekenler…

Korona virüsü salgını çıktıktan sonra dünya ekonomik anlamda ve sosyal anlamda büyük zorluklar yaşadı. İnsanlar dışarıya maske ile çıkmak zorunda kaldı ve bu durum teknoloji dünyasına da etki etti.

Apple, iOS 15.4 ile beraber maske yüzde iken Face ID açma imkanını sundu. 8 Mart’ta düzenlenen Peek Performance etkinliğinde iOS 15.4 sürümü ve buna ilişkin Face ID’yi maske ile açma imkanını duyuran Apple, koronavirüs pandemisi nedeniyle getirilen maske zorunluluğunda Face ID kullanımının daha kolay bir hale gelebilmesi için çalıştı ve iOS 15.4 sürümüyle beraber kullanıcılara maske ile Face ID açmayı çok daha kolay bir hale getirdi.

İOS 15.4 sürümüne sahip olan iPhone cihazlarını yükleyen kullanıcılıar maskelerini çıkarmalarına gerek olmadan Face ID kullanabiliyor. Özellik iPhone 12 ve sonraki modelleri kapsıyor. iPhone 11 ve önceki cihazlarda çalışmıyor. Uyumlu modellere sahip olan kullanıcılar iOS 15.4 ve bundan sonraki yeni sürümleri cihazlarına yükledikleri taktirde artık maskeleri ile Face ID kullanırken kimlik doğrulamayı çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olacak. Böylece Apple Pay kullanımı ve cihazın ekran kilidini açma konusunda avantaj ele edebilecekler.

Maske ile Face ID açmak için uygulanması gereken adımlar:

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümünü açınız ve oradan Face ID ve Parola bölümüne giriniz. Ekranı aşağıya kaldırınız ve Maske ile Face ID’yi açınız. Face ID’yi Maske ile Kullan komutuna dokununuz. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra maske kullanarak cihazınızın kilidini açınız.

Eğer maskenin yanı sıra gözlük de kullanmaktaysanız Face ID’yi gözlüğünüz takılı iken de ayarlamanız ve böylece sizi tanımlandırmasına imkan tanımanız gerekiyor. Bu hususta yüzünüzü Face ID’ye tekrar tanıtmalısınız. Maske ile Face ID açmak için Ayarlar bölümüne girip Ardından Face ID ve Parola’ya tıkladıktan sonar gözlük eklemek için ekranı aşağıya kaydırıp Gözlük Ekle seçeneğine dokununuz .İstendiğinde Sürdür’e dokunduktan sonra ekrandaki adımları izleyip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Etiketler: ,
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)