Hyundai Markası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 06 Nis 2022 Teknoloji 91  0

Bu yazımızda otomotiv dünyasının önde gelen markalarından biri olan Hyundai hakkında bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte detaylar…

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren üreticilerden olan Hyundai, Güney Kore merkezli bir kuruluştur. Ülkenin önemli ticari markalarından biridir. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan Hyundai şirketi, resmi olarak 1967 yılında kurulmuştur. Güney Kore halkının kaderi üzerinde de etkili olmuştur çünkü dünyanın en önemli otomotiv üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Hyundai aslında ilk kurulduğunda otomotiv üzerine değil inşaat üzerine faaliyetler yürütmüştür. Zaman içerisinde otomotiv sektörüne geçiş yapan Hyundai, küresel bir marka halini almıştır. Güney Kore ekonomisi üzerinde çok büyük bir katkıya sahip olan Hyundai, günümüzde en büyük otomobil üreticilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Günümüzde hemen hemen her pazarda hatırı sayılır bir satış rakamı olan Hyundai şirketinin kurucusu Chung Ju-Yung olup, şirketin dünya çapında bir kurum haline gelmesinde de önemli katkıları olmuştur.

Merkezi Güney Kore’nin başkenti Seul’da olan Hyundai, günümüzde özel olarak motor üretimi de yapmaktadır. Kar marjı anlamında pek çok otomotiv devini geride bırakabilen Hyundai, bunu daha ucuza mal edip daha fazla kar etmesi ile sağlar.

ABD’de en çok tercih edilen araçlardan biri olan Hyundai, bünyesinde 100 binden fazla çalışan barındırmasıyla da büyük bir istihdam kaynağıdır. Güney Kore haricinde birçok ülkeye ve de kıtaya yayılmış bir üretim zinciri de bulunmaktadır.

Etiketler:
Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)