LG’nin İddialı Yeni Akıllı Hoparlörleri Satışta

Fahri Gün 15 Mar 2018 Teknoloji 475  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden LG’nin yeni akıllı hoparlörleri ön sipariş aşamasına girdi. Bu hoparlörler LG’nin üst segment pazar anlamında satışa çıkardığı ilk akıllı hoparlörler olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın en ünlü teknoloji şirketlerinden LG, son olarak akıllı hoparlör alanına katılmaya karar vermişti. Bu doğrultuda GLG ThinQ akıllı hoparlör serisini duyuran şirket, B&H firmasıyla ortaklaşa sunduğu ürünlerini ön siparişe açtı.

LG iki farklı akıllı hoparlör modeliyle karşımıza çıktı. Bunlardan biri dokunmatik ekranlı diğeri ise standart yapıda. Haliyle dokunmatik ekrdanlı akıllı hoparlörün fiyatı daha yüksek. Standart olan model giriş seviyesi konumunda. İki hoparlörde de Google Asistan yazılımı bulunuyor.

Google Asistan ve bu hoparlörler ile uyum sağlayabilecek tüm ev aletleri ile iletişime geçebileceksiniz. Hali hazırda bu modellerin ön sipariş fiyatına baktığımız zaman; Standart akıllı hoparlör modelinin 196.99 Dolar fiyat etiketiyle, dokunmatik ekranlı modelin ise 296.99 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu görüyoruz. İki hoparlör arasında ciddi bir fiyat farkı var. Şu an bu ürünlerin ön sipariş aşamasında olduğunu, tam anlamıyla piyasaya sürülmediğini ifade edelim. Çıkış tarihleri hakkında ise LG cephesinden kesin bir açıklama yapılmadı.

Akıllı hoparlör alanındaki rekabet son zamanlarda giderek kızışıyor. Bu kategoriye birbirinden değerli teknoloji devleri dahil oluyor. Bakalım LG, akıllı hoparlör alanında üst segmentte tutunmayı başarabilecek mi?

Etiketler: ,
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar
Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz 5 Video Hızlandırma Uygulaması
Google Docs Kullanarak Ses Kaydını Yazıya Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)