Horlama Sesine Karşı Özel Bir Kulaklık Geliştirildi

Fahri Gün 14 Mar 2018 Teknoloji 627  0

Horlama seslerinden rahatsız olanlar için horlama sesini engellemeye yarayan özel bir kulaklık üretildi.

Yıllardır aile bireyleri arasında horlama sesleri nedeniyle tatsızlıklar çıkabiliyor. Özellikle çabuk uyanan, uykuya geç dalan biriyseniz horlama sesleri sizi çok rahatsız edecektir. İşte QuietOn Sleep adlı kulaklık bu sorununuzu giderebilmek amacıyla özel olarak geliştirildi.

Daha önce bu alanda uçaklarda kullanılması için özel bir kulaklık üreten QuietOn, bu kez de Sleep isminde farklı bir kulaklık ürünü ile daha karşımıza çıktı. Bu yeni ürünün eskisine göre en büyük farkı daha ufak olması ve uyku esnasında düşmesini engelleyecek özel bir yapıya sahip olması. Kişi eğer uykuya daldıktan sonra da horlama sesleri nedeniyle çabucak uyanabiliyorsa yine rahatsız olacaktır. Haliyle uykusu hafif olanlar için uyku esnasında kulaktan düşmeyecek yapıda özel tasarımlı bir kulaklık üretilmesi gerekirdi. İşte QuietOn da bunu düşünerek Sleep modelini buna göre özel tasarladı.

Kulaklıkta duraklatma fonksiyonu da bulunuyor. Bu fonksiyon kulaklığın özel gürültü engelleme filtresini devre dışı bırakıyor ve böylece sanki kulağınızda sıradan bir kulaklık varmış gibi etraftaki sesleri kısmen duyabiliyorsunuz. Böylece her konuşacağınız zaman kulaklığı çıkarmak zorunda kalmıyorsunuz çünkü gürültü engelleme filtresini devre dışı bıraktığınızda kendi sesinizi ve karşınızdaki kişinin seslerini rahatlıkla algılayabiliyorsunuz.

Kulaklık kablosuz bağlantı teknolojisine sahip ve bir kez şarj olduğunda 20 saate kadar tekrar şarj olması gerekmiyor. Fakat fiyat açısından epey pahalı olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. Ürün 109 Dolar fiyat etiketi ile alıcı bekliyor.

Etiketler: ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)