Amazon Yangın Endişesiyle Çok Sayıda Powerbank’ı Geri Topladı

Fahri Gün 14 Mar 2018 Teknoloji 579  0

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olarak kabul edilen Amazon, kendi üretimi Powerbank cihazlarını geri çağırmaya başladı. Çünkü cihazların yangın çıkarma riski var.

Günümüzde teknolojik ürünler nedeniyle yangın çıktığına şahit oluyoruz. Örneğin akıllı telefonlarda bulunan bataryalar ve onlar için sunulan powerbank cihazları bazen tehlikeli olabiliyor çünkü içerisinde telefonu günlerce ayakta tutacak gücü depoluyorlar. Bu ürünler çok iyi bir  şekilde üretilmediğinde büyük sıkıntılar ortaya çıkarabiliyor. İşte Amazon Powerbank ürününde de bu sıkıntılar söz konusu.

AmazonBasics Powerbank, aşırı ısınma sorunu nedeniyle yangın çıkarma, patlama riski taşıyor. AmazonBasics powerbanklarını kullanan pek çok kişi de cihazlarının anormal bir şekilde ısındığını beyan ediyor. Hatta raporlarda aletin içerisinde duman çıktığını ifade edenler bile var. Amazon da yaptığı inceleme sonucunda kullanıcıları haklı buldu ve ürünleri geri toplamaya başladı. ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu da konu ile ilgili bir inceleme başlattı ve inceleme sonucunda powerbankların acilen fişten çıkarılması ve Amazon ile irtibata geçilip geri yollanması gerektiği ifade edildi.

AmazonBasics Powerbank ürününde bulunan bu kronik sorun, bir zamanlar Samsung’un başına gelen Note 7 krizini hatırlatıyor. Samsung, Note 7 akıllı telefonlarındaki batarya problemleri nedeniyle ürününü geri toplamak zorunda kalmış, bu durum tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Şimdi gözler Amazon’un müşterilerinin mağduriyetini nasıl gidereceğine çevrildi. Ünlü teknoloji devi yakın zamanda ülkemizde de aktif olarak hizmet vermeye başlayacak.

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)