Fitbit Ace Akıllı Hareket Takip Cihazı Duyuruldu

Fahri Gün 13 Mar 2018 Teknoloji 485  0

Fitbit, çocuklar için özel bir hareket takip cihazı geliştirdi. Cihazın ismi Fitbit Ace. Görüntü olarak tıpkı bir akıllı bilekliğe benziyor fakat farklı nitelikleri bulunuyor.

Fitbit Ace, çocukların bileklerine özel olarak tasarlandı. Onların bileklerini acıtmayacak ve tam oturacak şekilde dizayn edildi. Aynı zamanda çarpmalara karşı ve uzun kullanım esnasında dayanıklı olması göz önüne alındı. Cihaz 8 yaşın üzerindeki çocuklara özel hazırlandı.

Temel fonksiyonları çocuğun hareketlerini takip edebilmesi ve uyku düzenini analiz altına alabilmesidir. Çocuklarda obazite son zamanlarda çoğaldı ve Fitbit Ace’in temel üretim amacı da aslında çocukların hareket edip spora alışmalarını sağlamak. Fakat bunu farklı ve çocukların ilgisini çeken bir yöntemle yapıyor. Çocuğa çeşitli görevler veriyor örneğin 60 saniye içerisinde şu kadar zıplamasını söylüyor. Bu şekilde ödüllü bir sistemi içerisinde barındıran cihaz, çocukları hareket etmeye, video oyunlarından uzak tutmaya gayret gösteriyor.

Fitbit Ace cihazı akıllı telefonlar ile etkileşimli bir şekilde de kullanılabiliyor. Cihazın mavi ve mor olmak üzere iki farklı rengi bulunuyor. Fiyatı ise 99.95 Dolar. Amerika’da satışa sunulacak olan ürünün Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz net değil.

Etiketler: ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)