Kullanıcılar Artık Messenger’dan Gönderdiği Mesajları Geri Alabilecek

Fahri Gün 07 Nis 2018 İnternet 413  0

Facebook platformu ile ilgili son zamanlarda yaşanan skandallar Facebook Messenger’ı da etkiledi. Messenger üzerinde de bir güvensizlik söz konusu. Facebook ekibi bunu kırabilmek için yeni bir hamle yapacak.

Facebook’ta geçtiğimiz hafta kritik bir bilgi daha ortaya çıktı. Facebook yöneticilerinin gönderdiği mesajları geri alabildiği, üstelik bunu karşısındaki kişinin posta kutusuna girerek yaptığı öğrenildi. Bu durum hem ayrımcılık hem de gizlilik ihlali anlamına geldiği için son derece rahatsız ediciydi. Facebook böylece bir başka gizlilik skandalına daha imza atmıştı.

Şimdi söz konusu özellik her Facebook Messenger kullanıcısı için gelecek. Fakat elbette kullanıcılar attıkları mesajı silebilmek için karşısındaki kişinin posta kutusuna girmeyecek. Kişi tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi gönderdiği mesajın ardından belli bir süre sonra geri alabilecek. Böylece gönderilen mesajlar karşı tarafa ulaşmadan önce silinebilecek.

Facebook önemli düzenlemeler yapıyor

Şirketin kullanıcı gizliliğini hiçe saydığı hamlelerin ardından tepki giderek büyümüş, Facebook’a karşı genel bir güvensizlik boy göstermişti. Bunun farkında olan Facebook ekibi, bir süredir bu konunun üstünden gelebilmek amacıyla çalışma sarfediyor. İlerleyen süreçte bu doğrultuda pek çok yeni özellik ve kararla karşılaşabiliriz. Şu günlerde ortaya çıkan  yeni Facebook reklam politikası da bunun sinyalini veren önemli bir örnek.

Gmail Varsayılan Erteleme Süresini Ayarlama Yöntemi
2019’da Instagram’dan En Fazla Para Kazanan Ünlüler
Google Chrome’da Bilgi Kutucuğunu Kapatma Yöntemi
Microsoft Office Şifreleme Niteliklerinin Tarihi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)