Kablosuz Kulaklığa Rağmen Kablolu Kulaklığın Tercih Edilmesinin Nedenleri

Fahri Gün 08 Tem 2019 Teknoloji 41  0

Günümüzde kablosuz cihaz teknolojileri bir hayli yaygınlaşsada hala kablolu cihazlar da kullanılıyor. Örneğin kablolu kulaklıklar hala yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.


Kablosuz bağlantılar günümüzde teknoloji dünyasında önemli kolaylıklar sağlıyor. Kullanıcılar işlemlerini kablosuz iletişim ile çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmekte. Kablosuz kulaklıkların kullanım kolaylığı sağlamasına karşın kablolu kulaklıkların tercih edilmesine neden olan bazı unsurlar da bulunuyor.


Ses kalitesi konusunda daha avantajlı


Kablolu kulaklıkların kablosuz kulaklıklara nazaran ses kalitesi açısından daha iyi olduğu kabul ediliyor. Kablolu kulaklıklarda SBC ve aptX tarafında bir sorun bulunmamakta. Kablolu kulaklıklar bolca bant genişliği sunar ve böylece performans hususunda büyük bir etki ortaya koyar.


Sağlık için daha uygun


Kablolu kulaklığın kablosuz kulaklıklara nazaran sağlık açısından daha iyi olduğu da biliniyor. Kablosuz kulaklıkların yaydığı sinyallerin insan sağlığı açısından daha fazla etkisinin bulunabileceği göz önüne alınıyor.


Fiyat olarak daha cazip olabiliyor


Kablolu kulaklıkların hala daha fazla tercih edilmesinin altında yatan diğer sebep ise fiyat açısından genellikle daha makul olması. Elbette bunun istisnaları da var ancak genel itibariyle kablolu kulaklıkların kablosuzlara nazaran daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.


Şarj Etmeniz Gerekmez


Kablolu kulaklıkların kablosuz kulaklıklara göre sağladığı avantajlardan biri de güç dolumu gerektirmemesi. Kablosuz kulaklıkları şart etmeniz gerekir ve bu bazen sorun olabilir ancak kablolu bir kulaklık bilgisayardan veyahut telefondan gücünü zaten alacağı için ayriyeten şarj etmenize gerek kalmayacaktır.
Düşük Işıkta Kaliteli Fotoğraf Çekebilmenin Püf Noktaları
Fotoğraflarda Renk Paleti Oluşturma Yöntemi
TikTok’ta Engelleme Yöntemi
NVIDIA GeForce Experience Yazılımında Güncelleştirme Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)