iPad Cihazı İkinci Monitör Olarak Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 03 Şub 2021 Teknoloji 136  0

Yeni yazımızda iPad bir ürünü ikinci bir monitör olarak nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Eğer ikinci bir monitöre ihtiyaç duyuyorsanız iPad cihazını ufak bir monitör olarak kullanabilirsiniz. Söz konusu işlemi hem macOS işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarda yapabileceğiniz gibi Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda da yapabilirsiniz. Elinizde bir iPad cihazınız varsa yeni bir monitöre gerek kalmadan ikinci bir monitor gereken işlerde onu kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Sidecar özelliği


Apple tarafından sunulan Sidecar özelliği sayesinde herhangi bir ek program gerekmeksizin iPad cihazını monitor haline getirebilme şansınız bulunuyor. Bunun için ilk olarak iPad cihazınızda iCloud oturumu açınız. Mac cihazınızda da aynı iCloud hesabı ile oturum açınız. Bu etkileşim yapabilmeniz için gereklidir. İkinci adım olarak kablolu aktarım yapacaksanız iPad cihazınızı USB aracılığıyla Mac cihazınıza bağlayın. Kablosuz aktarım yapabilmek için ise Wi-Fi ve Handoff açınız. Mac’in menu çubuğunda bulunan AirPlay butonuna tıklayıp listeden iPad seçimi yapınız.


Windows için:


Eğer Windows işletim sistemli bir bilgisayara sahipseniz Duet Display isimli uygulama aracılığıyla ikinci monitor olarak kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamaya tek seferlik bir ödeme yapmanız gerekiyor. Yani ücretsiz bir uygulama değil maalesef. Duet Display uygulamasını iPad cihazınıza ve bilgisayarınıza indirin ve ardından iPad’i Windows bilgisayarınıza bağlayın. Her iki cihazdaki uygulamayı da açtığınız zaman iPad cihazınızı artık monitor işleviyle kullanabiliyor olacaksınız.
Etiketler: ,
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)