Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri

Fahri Gün 04 Şub 2021 İnternet 169  0

Sosyal medya platformlarından Instagram üzerinde yorum filtrelemesi nasıl yapılır? Hazırladığımız yeni içeriğimizde bu hususta bilgiler veriyoruz.


Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram üzerinde yorum sınırlama yöntemini kullanabilirsiniz. Yorum filtrelemesi yaparak kimlerin gönderilerinize yorum yapacağınızı belirlemeniz mümkündür. Peki bu işlemler nasıl yapılır?


Instagram yorum sınırlama adımları:


İlk olarak Instagram uygulamasını açıp Profilinizin üzerine tıklayın ve ardından sağ üst köşede bulunmakta olan açılan menüye basıp Gizlilik sekmesine, oradan da Yorumlar menüsüne girin. Sonrasında Yorumlara İzin Ver kutucuğuna basın ve tercihinize göre ayar seçiminizi yapın. Söz konusu seçimler arasında üç tercih bulunmakta olup bunlardan biri Takip Ettikerin, diğeri Takip Edenler ve bir diğeri de Takip Ettiklerin ve Takip Edilenler olup bu sınıflar ile ilgili olarak yorumunuzu filtreleyebilir , böylece kimlerin yorum yapabileceğini belirlemiş olacaksınız.

Kişi bazlı filtreleme


Eğer genel olarak bir etiket engellemesinde bulunmayıp sadece kişi bazlı olarak yorum yapılmasını engellemek istiyorsanız bunun da mümkün olduğunu belirtelim. Bunun için ilk olarak Instagram uygulamasını açınız ve oradan Profilinize giriniz. Sonrasında sağ üst köşede yer almakta olan açılır menüye basıp Gizlilik sekmesine giriniz ve oradan da Yorumlar menüsüne tıklayınız. Sonrasında Yorumları Engelle kutucuğuna basıp istediğiniz hesapları seçiniz. Böylece seçtiğiniz kullanıcıların gönderilerinize yorum yapmasını artık engellemiş olacaksınız.

Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)