İnternetten İhbar Başvurusu Yapmakla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 29 Eki 2019 İnternet 240  0

Günümüzde internet ağı son derece yaygın ve popüler ve bu durum bazı suçların artmasına da neden oluyor. İhbar Web gibi sistemler ise bu suçlara karşı önemli bir görev görüyor.


İnternet kullanımı özellikle yaşlar bakımından büyük farklılıklar kazandı. Artık hem yaşlı olarak tabir edilebilecek kadar olgun yaşlardaki insanlar hem de tam aksine 4-5 yaşındaki ufak çocuklar internete giriyor. Bunu sağlayan etkenlerin başında akıllı telefonlar geliyor.

Kolayca ihbar etme imkanı


İnternet üzerindeki suçların ortaya çıkarılıp yaptırımların mümkün olabilmesi için sunulan İhbar Web hizmeti, internet ortamında her türlü suçla mücadele etmek için kullanabileceğiniz güzel bir araç. İhbar Web üzerinde kolaylıkla ihbarda bulunabiliyorsunuz.


İhbar Web ile İhbar Başvurusu Yapma Adımları


İlk olarak İhbar Web resmi internet sitesini açıp 5651 sayılı yasanın 8..Maddesinde yer alan suçlardan birini veya Diğer seçeneğini seçerek farklı bir ihbar seçeneğini seçebilirsiniz. Bu alanda İhbar Edeceğiniz İçeriğin Yayınlandığı İnternet Adresi,içeriğin detayları, bu içerikle nereden karşılaştığınız gibi sorulara dair bilgileri eksiksiz olarak doldurun.
İhbar formunun ardından İletişim Bilgilerim kısmından kendinizle alakalı bilgiler verin. Bu bilgiler adınız soyadınız, mail adresiniz gibi basit bilgiler olup kısa sürede doldurabilirsiniz.Ardından çıkan bot doğrulama kısmında da eşleştirmeyi yaptıktan sonra Gönder butonuna tıklayarak ihbar işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Etiketler:
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi
Instagram’da Daha Fazla Takipçi Kazanmada Hashtag Kullanımının Önemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)