Origin Uygulamasında İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Aktif Etme Yöntemi

Fahri Gün 30 Eki 2019 Oyun 406  0
Online araçlardan Origin, günümüzün popüler video oyunu araçlarından biri. Hemen hemen her oyunu bulabildiğiniz bir sanal mağaza. Online bir araç olduğu için iki faktörlü doğrulama çok önemli ve yeni yazımızda iki faktörlü kimlik doğrulamanın nasıl yapılabileceğine değiniyoruz.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin


Popüler sanal mağazalardan Origin, aynı zamanda video oyunları için önemli bir araç. Platform içerisinde pek çok oyunu kolayca bulabiliyorsunuz. Online bir araç olduğundan iki faktörlü doğrulama kullanılmasını ise şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü iki faktörlü doğrulama, hesabınızın güvenliği açısından önem arz ediyor. Bunun nedeni de Origin’e her cihazdan mail ve şifre ile erişilebiliyor oluşu. Yani birisi sizin mail ve şifrenizi bildiği taktirde Origin hesabınızı ele geçirebilir. Ancak iki faktörlü kimlik doğrulamayla hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilmeniz mümkündür.


İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği nasıl kullanılır?


Origin üzerinde iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak için ilk olarak Origin uygulamasını bilgsiayarınıza indirip açın. Sonrasında Origin uygulamanız üzerinde oturum açıp üst kısımda bulunan menüden Origin yazısına tıklayıp EA Account and Biling yazısına tıklayın.Çıkan sayfada Security sekmesine tıklayıp Login Verification kategorisinin altında yer alan Turn On butonuna tıklayın. Çıkan pencerede Send Security Code butonuna tıkladığınız zaman mail adresinize bir kod gönderilecektir. Söz konusu kodu kullanarak kutucuğa girin ve karşınıza çıkan üç seçenekten birini değerlendirin. Bu seçenekler text message, authenticator ve e-mail olup üçü arasından kendinize en uygun olanı seçip iki faktörlü doğrulama işleminizi böylece tamamlayabilirsiniz.

Yedek kodlar listesi


Güvenlik kodu girişini yaptıktan sonra yedek kodlar listesi de gözünüze çarpabilir. Bu yedek kodları mailinize veya akıllı telefonunuza ulaşamadığınız zaman kullanarak Origin hesabınızda oturum açabilirsiniz.
Etiketler: ,
The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)