Yenilenmiş Telefonlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 31 Eki 2019 Mobil 27  0

Bu yazımızda yenilenmiş telefonlara dair merak edilen hususlarda bilgiler sunacağız.

Yenilenmiş telefonlar ülkemizde de satılmakta olup pek çok ünlü teknoloji şirketi bunların satışlarına başladı. Ancak hala yaygın bir konu değil ve kullanıcılar yenilenmiş telefonlara dair pek çok şeyi merak ediyor.


İlk olarak yenilenmiş telefonun ne olduğundan bahsedelim:


Yenilenmiş telefonlar, yetkili servis tarafından elden geçirilen ve orjinal parçalarla yenilenmiş telefonlardır. Günümüzde Turkcell gibi popüler ve halkın güvendiği markalar da bu alana girmiştir.Yenilenmiş telefonların bazı avantajlarının bulunduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır.


Başlıca avantajları:

Sıfır telefonlara oranla çok daha ucuzlardır ve böylece kullanıcıların tasarruf yapması mümkün hale gelir. İkinci el telefonlara nazaran profesyonelce kontrol edilip onarılmaktadır yani kullanıcı telefonu aldıktan sonra yalnız kalmamaktadır zira telefonun garanti süresi vardır ve kullanıcı yenilenmiş telefonuyla ilgili istediği zaman destek alabilir.


Başlıca dezavantajları:

  • Yenilenmiş bir telefonu satın aldığınız zaman tedarik edilmesi için beklemeniz gerekecektir. Bu süre değişkenlik gösterebilir. Öte yandan garanti sürelerinin diğer telefonlara nazaran biraz daha kısa olacağını belirtmekte yarar var.
  • Yenilenmiş bir telefon görünüş itibariyle de hiç kullanılmamış bir telefona nazaran teşhir ürün gibi durabilir yani üzerinde çizikler olabilir veyahut yeni görünümünü yitirmiş olabilir.
Etiketler: ,
Orta Segment 5G Telefonların Sayısı Epey Artacak!
Oppo Reno S Akıllı Telefonunun Özellikleri Paylaşıldı
Redmi K30 5G’nin İki Farklı Versiyonu Daha Çıktı
OPPO Reno 2Z’nin Beyaz Renkli Sürümü Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)