İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Fahri Gün 05 Mar 2021 İnternet 540  0

Bu içeriğimizde internet tarayıcınıza bulaşan virüslerin nasıl temizlenebileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bilgisayar ve mobil cihaz kullanımı konusunda  siber güvenlik ile alakalı olarak en büyük risklerden biri internet tarayıcısına bulaşan virüsler olup tarayıcıya bulaşan virüsleri temizlemek oldukça önem arz etmektedir.

Bazı bilgisayar virüsleri dosyalardan ziyade internet tarayıcısını rahatsız eder. Bunun temel mantığı  sizin onlar için online internet trafiği sağlamanızı sağlamaktır. Bu saldırgan bir yöntem olup tarayıcınızın güvenliği için sorun teşkil etmektedir.

Kötü amaçlı yazılımları antivirus programı ile temizleyebilirsiniz ancak bazı noktada antivirus programı yeterli gelmez. Dolayısıyla tarayıcıya bulaşan bir virüsü temizlemek için antivirus programı ile tarama yapmak çoğu zaman yetersiz kalacaktır.

Eklenti temizliği

İnternet tarayıcınızda bulunan eklentileri silmekle işe başlayın. Bu eklentiler arasında özellikle güvenmediğiniz eklentilere öncelik veriniz. Güvenilirliğinden emin olmadığınız eklentileri kullanmayınız.

Silip yüklemek

Bir internet tarayıcısını virüsten kurtarmanın en iyi yolu, yedeklemeniz gereken bazı verileri güvenli bir şekilde yedekledikten sonra internet tarayıcısını silerek ardından tekrar yüklemektir. İnternet tarayıcısını sildikten sonra tarayıcıya ait özel klasörleri de tamamen temizleyin.

Arka plan temizliği

Cihazınıza arka planında çalışan uygulamalar nedeniyle tarayıcınıza virüs bulaşmış olabilir. Dolayısıyla arka planda izniniz dışında çalışan uygulamaları temizlemenizi öneriyoruz.

Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)