Android İşletim Sisteminde Şifre Kaldırma Yöntemi

Fahri Gün 04 Mar 2021 Mobil 531  0

Bu yazımızda Android şifre kaldırmanın nasıl yapıldığı, Android işletim sistemli cihazda atanan şifrenin nasıl kaldırılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

Popüler işletim sistemlerinden Android’de bir şifreyi unuttuğunuzda ve bir türlü açamadığınızda şifre kaldırma yöntemi imdadınıza yetişebilir. Yeni yazımızda bunun nasıl yapabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

Akıllı telefonlarda biyometrik doğrulama yöntemleri bulunmakta fakat kullanıcılar şifre veya desen gibi doğrulama yöntemlerini hala tercih etmekte. Bu doğrultuda desen veya şifre unutulduğu zaman cihazı açmak mümkün olmamakta.

Android cihazda unutulan şifreyi kaldırma yöntemi

İlk olarak Android cihazınızı kapatınız ve ardından Recovery Mode ekranında açınız. Bu ekranda nasıl açılacağını bilmiyorsanız model numarasına göre özel destek almanız gerekir. Bu doğrultuda Android cihazınızı güç tuşu kullanarak kapatmanızın ardından Recovery Mod içerisine geçiş yapabilmek maksadıyla çeşitli tuş kombinasyonlarını devam ettirmeniz gerekmekte olup bu tuş kombinaslonları Ses Kısma + Güç Tuşu / Ses Açma + Güç Tuşu gibi kombinasyonlardan oluşmaktadır.

Factory Reset

Öncelikle bu adımı uyguladığınız zaman cihazınızda bulunan verilerin silineceğini belirtelim. Dolayısıyla şifresini unuttuğunuz bir telefona tekrar erişebilmenin yolu verileri silmektir.  Eğer verilerin silinmesini kabul ediyorsanız Recovery Mode ekranına girdiğiniz zaman ses tuşları ile Factory Reset seçeneğini bulup üzerine geldiğinizde Güç tuşuna basıp onaylayınız.  Kısa bir süre sonra işlem tamamlanacaktır.

Etiketler:
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)