Instagram Mavi Tik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 04 Mar 2023 İnternet 403  0

Bu içeriğimizde Instagram platformunda nasıl mavi tik alınabileceği konusuna değiniyor, mavi tik alabilmek için dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsediyor ve mavi tike ilişkin genel bilgilere yer veriyoruz. İşte tüm detaylar…

Instagram üzerinde tanınmış hesapların öne çıkarılmasını sağlamakta olan mavi tik, hesapların onaylandığını gösteren önemli bir unsur olarak hizmet sağlamaktadır. Instagram’da mavi tik başvurusu yapmak kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Instagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

İlk olarak Instagram profilinizi açmanızın ardından sağ üst köşeden üç çizgi olarak yer alan menü butonuna dokunun. Sonrasında Ayarlar simgesine, oradan da Hesap simgesine dokununuz. Sonrasında sayfayı aşağıya doğru indirerek Doğrulama İste yazısının üzerine dokununuz. Böylece karşınıza mavi tik başvuru formu çıkacaktır. Tam isminizi kimlikte göründüğü gibi yazınız ve resmi bir kimlik belgesi yükleyiniz. Ardından Instagram hesabınızla ilgili olarak en uygun kategorinin seçiminiz yapın. Örneğin haber, müzik, içerik üretici v.b. arasından size uygun olanı seçin. Ardından tanınmış biri olduğunuzu ispat etmekte olan bağlantıları paylaşmanız gerekiyor. Bu hususta diğer sosyal medya hesaplarınızı veya internet sitesi yazılarınızı v.b. ekleyebilirsiniz. Ardından Gönder butonuna tıklayarak mavi tik başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Instagram mavi tik alma şartları

Instagram üzerinde mavi rozeti talep etmek kolaydır ancak alabilmek zordur. Çünkü uzun bir prosedür uygulanmakta ve onaylanmanız için gerçekten de tanınmış bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir. Daha önce Facebook veya Twitter üzerinden mavi tik almış olmanız Instagram üzerindeki şansınızı yükseltsede garanti altına almayacaktır.

Mavi tiki alabilmek için ilk olarak hesabınızın gerçek bir kişiyi veya markayı temsil etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda hayran hesapları kabul edilmediğinden fan sayfası olmaması gerekmektedir. Kişi veya işletme başına sadece bir hesap Instagram tarafından doğrulanabilmektedir ve gizli Instagram hesaplar doğrulama için uygun pozisyonda değildir. Dolayısıyla Instagram üzerinde mavi tik alabilmek için hesabın genel erişime açık vaziyette olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra Instagram profilinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız, gerçek profil fotoğrafına yer vermeniz ve paylaşım yapmanız gerekiyor.

Instagram’da doğrulanmış bir hesap sahibi olabilmek için takipçi sayısı şartı bulunmuyor. Bu kategoriyle ilgili olarak bir unsur olup, bazı kategorilerdeki kişiler daha az takipçiye sahipken bazı popüler kategorilerin takipçi sayısı ise çok daha fazladır.

Hesap onaylatma servisi resmi bir şekilde Instagram tarafından verilmektedir. Dolayısıyla üçüncü taraflarca belirtilen kesin onay alma hizmetlerine itibaren edilmesini önermemekteyiz.

Hesabınızın onaylanabilmesi için yanlış bilgiler vermekten mutlak suretle kaçınmanız gerekmektedir. Sunduğunuz bilgilerin doğru, gerçek olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru formunu doldururken orijinal belgeler yüklemeye çalışın ve kimliğinizle ilgili olarak yalan beyan vermeyin.

Takipçi ve beğenme satın almayın

Instagram’da onaylı hesap sahibi olabilmek için yapılan en büyük yanlış takipçi ve beğenme sayısı satın almaktır. Bunlar sahte hareketler olduğundan Instagram tarafından tespit edilebilir ve dolayısıyla politika ihlali olarak sayılarak mavi tik almanızı engelleyebilir. Onay rozetini aldıktan sonra da kaybetmemek için yine topluluk kurallarına uygun devam etmeli, dolayısıyla takipçi ve beğenme sayışı satın almamalısınız.

Instagram mavi tik onay işaretini alabilmek için uygulayabileceğiniz doğal yöntem ise etkileşimi artırmaktadır. Özgünlüğün güçlü bir işareti olarak kabul görmekte olan etkileşim, kitlenizi hesabınızla daha fazla etkileşime girmeye teşvik eden unsurlardır. Bu hususta anketler, soru-cevaplar ve hikaye özelliklerinden yararlanarak etkileşiminizi doğal yollar ile artırmayı deneyiniz.

Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)