Efsanevi RPG Oyunları

Fahri Gün 06 Mar 2023 Oyun 251  0

Yeni yazımızda oldukça iddialı olan RPG oyunlarına değineceğiz. İşte efsanevi RPG oyunları…

The Witcher 3

Canavar avcısı Geralt’ı kontrol ettiğiniz video oyunu, alanındaki en başarılı yapımlardan biridir. Geniş bir açık dünya sunmakta olan video oyunu özellikle görevler bakımından çok başarılı olmasıyla öne çıkmaktadır. Oyun aynı zamanda grafikleri ve oynanış sistemiyle de en sevilen yapımlar arasındadır. Hikaye yönü de kuvvetli olan video oyununda yaptığınız diyalog seçimlerinin oyunun sonuna etki etme durumu vardır.

Elden Ring

Birinci sınıf açık dünya ve fantastik rol yapma oyunu olan Elden Ring, aksiyon-RPG tarafına daha çok eğilmekte olan bir yapımdır. Elden Lordu olabilmek için adadaki topraklarda yolculuk etmeniz ve olayların gizemini çözmeniz gerekmekte olup, diyarın düşmüş kahramanlarıyla karşı karşıya gelerek savaşmanız gerekmektedir.

Divinity: Original Sin 2

Rol yapma oyunlarına bir saygı duruşu niteliğinde olan yapım, pek çok modern RPG’nin aksine taktiksel bir rol yapma oyunu olarak öne çıkmaktadır. Yani sizi zengin detaylara boğmayı tercih etmekten çok saf bir RPG deneyimi sunmaya yönelik başarılı bir oyundur.

Cyberpunk 2077

İlk piyasaya sürüldüğü dönemde çok eleştirilsede devasa bir cyberpunk oyunu olarak kesinlikle oynanması gereken bir yapımdır. Sonradan oldukça geliştirilen ve optimizasyon konusunda çok daha başarılı bir hale gelen bir video oyunudur. Oyunda diyalog seçimleri v.b. oldukça önemlidir.

 Wasteland 3

Kıyamet sonrası temalı video oyununda sıra tabanlı bir deneyim oyuncuları beklemekte olup, karakterler bu oyunda iki gruba ayrılmaktadır. Söz konusu gruplar iyi niyetli kasaba halkı ve kana susamış durumda olan psikopat canavarlardır. Oyunda yapacağınız yanlış seçimler nedeniyle cephanenizin tükenmesine neden olabilir, en iyi savaşçılarınızı kaybetmenize sebebiyet verebilmektedir.

Fallout: New Vegas

Fallout serisinin en iyi video oyunlarından biridir. Kıyamet sonrası oyunda hayatta kalanlardan birisiniz ve karşınıza çıkan seçenekler arasından seçimler yaparak yolunuzu belirliyor ve büyük bir RGP deneyiminin içerisinde yer elde ediyorsunuz. Gerek oynanış gerek hikaye örgüsü bakımından kaliteli bir oyundur.

Baldur’s Gate II: Shadows of Amn

Baldur’s Gate her ne kadar çok fazla oynanmıyor olsada aslında RPG dünyasının çok önemli bir video oyunudur. Oyunda köyleri kurtarabilir, madenleri keşfedebilir, çılgın büyücülerle savaşabilir ve pek çok aktivitede bulunabilirsiniz. Taktik, zeka ve gücün önem arz ettiği oyunda yaptığınız seçimler kritik rol oynuyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Piyasaya sürülme tarihi 2011 olan video oyunu, alanında en başarılı RPG oyunlarından biridir. Atmosfer anlamında oldukça etkileyici olan yapımda seçimleriniz oyundaki ilerleyişiniz konusunda kilit rol oynar. Hikaye olarak keyifli ancak karmaşık olan da bir yapım olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)