Fazla Bilinmeyen Kaliteli Bilgisayar Oyunları

Fahri Gün 02 Mar 2023 Oyun 380  0

Yeni yazımızda fazla bilinmeyen ancak oldukça kaliteli olan bilgisayar oyunlarına değiniyoruz. İşte o yapımlar…

Bazı video oyunları aslında gayet kaliteli ve iyidir ancak diğer yapımlar kadar duyulmadıklarından geri planda kalabilirler. Biz de bu yazımızda aslında kendi çerisinde popülerliği olan ancak global çapta öne çıkamayan yapımlara değinmek istedik.

Disco Elysium

Dedektif olarak oynadığınız video oyununda talihsiz bir hafıza kaybı vakası da dahil pek çok sorunla uğraşıyorsunuz. Bir suçu çözebilmek için zekanıza ve gücünüze güveniyor, becerilerinizi geliştiriyorsunuz. Karşılaştığınız bazı durumlarla başa çıkabilmek için oyun size acı toleransı gibi çeşitli yetenekler de vermekte olup, gizemi çözebilmek için çalışırken oyunun gruplarıyla ittifak kurabilir ve birlikte hareket edebilirsiniz.

 What Remains of Edith Finch

Bir ormanın ortasında yer alan tuhaf bir evde yaşayan Finch ailesi, genç yaşta korkunç ve garip koşullarda fertlerinin ölmesi gibi bir eğilime sahiptir ve evi ziyaret ettiğiniz zaman hem fertlerin hobileri, hem de ölüm şekillerine ilişkin olarak bilgi sahibi olabilir, Finch ailesinin geçmişini öğrenmeye, hatta lanetin nasıl başladığını ortaya çıkarmaya çalışabilirsiniz.

Ghostwire Tokyo

Ürkütücü yetenekleri bulunan düşmanlar ile karşı karşıya geldiğiniz yapımda yerel halkın neden kaybolduğunu araştırmanız istenmektedir. Bunun yanında hayaletlerin kontrolü ele geçirdiği gizemi çözebilmek için Japon şehrini keşfetmenize imkan tanımakta olan bir açık dünya yapımıdır. Sisle kaplı Tokyo manzaraları sunmakta olan oyun aynı zamanda yol boyunca pek çok görev sunmakta ve farklı bir deneyimin kapılarını aralamaktadır.

Alan Wake Remastered

Orijinal Alan Wake oyunu ilk döneminde dikkat çekmiş olsada sonrasında kısa sürede unutulmuştu. Ancak Remedy tarafından sunulan harika bir üçüncü şahıs nişancı oyunuydu. Ancak oyunda düşmanlarınızı hemen vurmak yerine ilk olarak karanlık örtülerini yakmalı, bunun için de el fenerini kullanmalısınız. Bunun için ilk hedefinize öncelik vermeniz ve tam zamanında ateş edip diğerine geçmeniz gerekmektedir. Gerilim kategorisindeki en iyi oyunlardan biri olan Alan Wake özellikle senaryo bakımından çok başarılı bir oyundur.

 Psychonauts 2

İlk oyunun çıkmasından uzun süre sonra çıkan bu yapımda ikinci kez Raz olarak oynuyor, daha özelleştirilebilir psişik yetenekler ile karşılaşıyor ve böylece daha çok keyif alıyorduk. Modern bilgisayarların gücü ile beraber farklı ortamlar ve düşman gruplarının çok iyi gözükmesini sağlamakta olan oyunda hikaye olarak da ilk oyuna nazaran yabancılık çekmiyorsunuz.

 Guilty Gear Strive

Tek oyunculu dövüşleri en ilgi çekici yanı olan video oyununda her karakterin emrinde gösterişli , yıkıcı hareketlere sahip olan bir repertuarı bulunmaktadır. Bazı düşmanları alt edebilmek için bunları nasıl birleştireceğiniz ise size bırakılmış durumda olup, oyunda sahne geçişleri, hava komboları, duvar kırması geçişleri gibi animasyonlar bulunuyor. Zorlu 2D dövüş serisinin iddialı video oyunu, kaliteli oyun oynamak isteyenleri bekliyor.

 Hades

Epic Games üzerinde 2018’in sonlarından itibaren erken erişim oyunu olarak sunulduktan sonra tam sürüm olarak da çıkış yapmıştı ve kısa sürede başarılı oyunlar arasına adını yazdırdı. Oyun içerisinde Hades’in oğlu Zagreus olarak oynamakta, Olimpos Dağı’na ulaşabilmek için Hades aracılığıyla savaşmanız gerekmektedir. Bunun yanında orada temsil edilmekte olan diğer tanınmış Yunan tanrılarıyla da iletişimi kurabiliyor, büyük bir mücadelenin içerisine girebiliyorsunuz.

 Streets of Rage 4

Bir çift kötü ikizi yenebilmek için dört oyuncuya kadar haydut ordusu ile savaşmaya imkan tanımakta olan oyun, Arcade klasiklerine saygı duruşunda bulunmasına rağmen aynı zamanda modern cilaya da sahiptir. Böylece hem yeni oyuncular hem de deneyimli olan hayranlar bu oyunu oynamaktan oldukça keyif alacaktır. Oyun 1990’lı yılların efsanesi olan Saga serisini uzun süre sonra yeniden canlandıran bir beat-em-up yapımıdır.

Nier Automata Oyununa Yüzde 60 İndirim Geldi
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)