PUBG Steam FPS Gösterme Rehberi

Fahri Gün 27 Şub 2023 Oyun 398  0

Yeni yazımızda PUBG PC FPS göstermeyle ilgili olarak bilinmesi gereken hususlara yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

PUBG, video oyunu kategorisindeki en başarılı yapımlardan biri olarak öne çıkmaktadır. PUBG oyununda FPS’in yüksek olması akıcı bir deneyim sağlanabilmesi açısından son derece önemli bir unsur olup, bilgisayarda Steam üzerinden PUBG edinenler FPS gösterme işlemlerini kolayca yapabilmektedir.

Steam PUBG FPS Gösterme Adımları

İlk etapta Steam Launcher’ını çalıştırınız ve ardından giriş bilgilerinizi yazarak uygulamaya giriş yapınız. Eğer hesabınız yok ise ücretsiz olarak kısa süre içerisinde oluşturabilirsiniz. Hesabınızı oluşturmanızın ve oturum açmanızın ardından Ayarlar’ı bulup tıklayın ve Oyun İçi’ni seçip, Oyun İçi FPS Sayacı yazmakta olan yere bakıp sayacın nerede görünmesini istiyorsanız seçebilmek için açılır menüyü tıklayınız. Eğer FPS sayacının biraz kalın gözükmesini istemekteyseniz o halde Yüksek Karşıtlık Rengi’in solunda yer alan kutuyu işaretlemeniz gerekmektedir. Böylece PUBG’de FPS görebilirsiniz.

Tam adı PlayerUnknown’s Battlegrounds olan PUBG oyunu, Krafton iştiraki olan PUBG Studios tarafından oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştür.  Brendan “PlayerUnknown” Greene tarafından diğer oyunlar için daha önce yapılan modlara dayanmakta olan video oyunu bağmışız bir yapım olarak oluşturuldu ve 2000 Japon filmi olan Battle Royale’den esinlenilerek ortaya çıkarıldı.

Ada haritasında geçmekte olan oyunda oyuncular bir yandan kendilerini kurtarıp hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan haritada yer alan diğer oyuncuları öldürebilmek için silah aramakta ve bulduklarında da rakiplerine karış kullanmaktalar. Oyunun haritası zaman içerisinde güvenli bölge anlamında giderek ufalmakta ve böylece oyuncular giderek daha ufak bir alan içerisinde rekabet etmeye başlamaktadır ve oyunun genel mantığı ve eğlencesi bunun üzerinedir.

PUBG Mobile

PUBG için aynı zamanda PUBG Mobile isimli, daha sonradan piyasaya sürülen bir video oyunu da vardır. Söz konusu oyun adı üzerinde mobil oyunculara yönelik olarak geliştirilmiştir. Bazı teknik sıkıntılara rağmen oyunun her beceri seviyesinden oyuncu tarafından kolayca ustalaşılabilecek oylan yeni bir oynanış sunmakta olduğunu belirtmek gerekmektedir ve pek çok ödüle layık görülmeyi de başarmıştır. Oynanması ücretsiz olarak yapım iOS ve Android cihazlara yönelik olarak 18 Mart 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür ve günümüzde ilgiyle oynanmaktadır.

Etiketler: ,
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)