iCloud Dolu Hatasını Giderme Yöntemi

Fahri Gün 25 Haz 2020 Teknoloji 243  0

Yeni yazımızda iCloud kullanırken meydana gelen depolama alanı sorununu nasıl giderebileceğinizi ele alıyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Apple kullanıcıları genellikle sık sık iCloud dolu hatası ile karşılaşmaktadır. Bu hatanın çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır.

Çözüm Yöntemi:

Depolama alanı sorunu yaşanmasının temel nedeni otomatik yedeklemenin aktif olmasıdır. iCloud depolama alanı sorununu çözebilmek için yedekleme boyutunun mevcut iCloud depolama alanından yüksek olmamasına dikkat etmek gerekir. Eğer böyle bir sorun söz konusu ise iOS 10.3 ve üzeri işletim sistemlerinde Ayarlar bölümüne girin ve oradan iCloud alanına dokunun. iOS 11 de Depolamayı Yönet butonuna dokunup Yedeklemeler bölümüne geçiş yaparken iOS 10.3 üzerinde ise iCloud Depolama Alanı’na, sonra da Depolama Yönete dokunun. Yedeklenecek Verileri Seçin kısmında da daha fazla önemli uygulamaları kapatın veyahut silin.

iOS 10.2 ve altı işletim sistemlerinde de uygulanabilecek bir yöntem var:

Bunun için ilk olarak Ayarlar bölümüne ve oradan iCloud bölümüne dokunun ve sonrasında Depolama > Depolamayı Yönet bölümüne girin ve Cihaz adına dokunup Yedekleme Seçenekleri altından yedeklemek istemediğiniz uygulamaları kapatıp Kapat ve Sil seçeneğini seçiniz.

Diğer Yöntem :

Uygulayabileceğiniz son yöntem olarak da iOS 10.2 ve altı işletim sisteminde Ayarlar > iCloud bölümüne girip oradan da Depolama bölümüne girin. Sonrasında da Depolamayı Yönet butonuna dokunun ve iCloud Fotoğraf Kitaplığı kısmına girip Devre Dışı Bırak ve Sil komutunu veriniz.
Etiketler:
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)