HTC 2018’de Yüksek Çözünürlüklü VR Cihazı Satışa Sunacak

Fahri Gün 06 Oca 2018 Teknoloji 455  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden HTC, bu yıl içerisinde yeni bir yüksek çözünürlüklü VR cihazı satışa sunacak. Sanal gerçeklik gözlüğünü böylece 2 yıl aradan sonra yenilemiş olacak.

Mobil alanda işler istediği gibi gitmeyen HTC, bu duruma bir çözüm bulmak istiyor. HTC’nin son yıllarda bu konuda yaptığı en önemli hamle ise giyilebilir teknoloji alanına, sanal gerçeklik gözlükleri üretimine girişmek. HTC Vive VR, başarılı ilerliyor ve HTC yetkilileri de bu durumdan memnun. Bu yüzden de bu yıl içerisinde yeni bir VR sunacaklarını açıkladılar.

Piyasaya sürülecek yeni VR teknolojisinin eskisine göre en büyük özelliği çözünürlüğünün çok daha iyi olması. HTC’nin önceki VR cihazı 2016 yılında piyasaya sürülmüştü ve o dönemin teknolojilerini barındırıyordu. Şimdi ise aradan geçen iki yılın teknolojik birikimi yeni ürüne yansıtılacak. Söz konusu haber bizzat HTC tarafından ortaya çıkarıldı. ‘New Year’s Resolution‘ şeklinde bir ibare paylaşan HTC’nin bu ibaresi, daha yüksek çözünürlüklü bir VR gözlüğü anlamına geliyor. Resolution kelimesinin daha büyük bir şekilde ifade edilmesi de HTC’nin bu konuda verdiği çözünürlük ipucu olarak kabul edilebilir.

Öte yandan şirket, çok yakında tertip edilecek CES 2018’de bu yeni ürününü tanıtabilir. Yani VR ürününün özelliklerini ve fiyatı ile ilgili bilgileri çok kısa bir zaman sonra öğrenebiliriz.

Etiketler:
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları
Karanlık Mod Desteği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)