Günlük Hayatta Yaygın Olan Eşyaların Şaşırtıcı Fonksiyonları

Fahri Gün 03 Oca 2023 Teknoloji 303  0

Bu içeriğimizde günlük hayatta yaygın olan bazı eşyaların şaşırtıcı olan fonksiyonlarına ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

Günlük yaşam içerisinde kullanılan bazı eşyaların pek çok fonksiyonu bulunabilmekte olup, yazımızda sizlerin için her gün kullanılan eşyaların pek bilinmeyen bazı özelliklerine değindik.

Koltuk Başlıkları

Bu başlıkların neredeyse hiç bilinmeyen bir özelliği bulunuyor. Örneğin içeride mahsur kaldıysanız koltuk başlığını yerinden söküp metal çubuk kısmını cama dayayarak vurun. Böylece cam parçalara ayrılacaktır.

Şapkalardaki Ponponlar

Şapkaların üzerinde bulunan ponponların üretilme amacı denizcilerin yaralanmasını önlemektir. Çünkü gemiciler dalgaların gemiyi sallamasından dolayı gemilerin açık tavanlarına başlarını vurur ve bazen ciddi anlamda da yaralanırlardı. Şapkaların üzerinde yer alan ponponlar bu yaralanmaları engelleyebiliyordu.

Klavye

Klavyenizin J ve F harflerinin üzerinde çizgiler bulunuyor. Peki bu çizgilerin ne anlama geldiğini düşündünüz mü? Bu iki harfin üzerine işaret parmağınızı koyduğunuz zaman elinizde çizgi kabartmasını hissediyorsunuz. Böylece hangi tuşlar üzerinde olduğunuzu daha kolay bir şekilde anlayabiliyor ve böylece daha hızlı bir şekilde klavye yazabiliyorsunuz.

Benzin Göstergesi

Benzin göstergesine baktığınız zaman ok işaretini görürsünüz. Ok işareti benzin depo kapağının aracan hangi yönünde olduğunu gösterir. Pek çok kişi bunu bilmemektedir.

Lavabo Deliği

Lavaboların üzerinde de bir delik bulunmaktadır. Söz konusu delik, musluk açık unutulduğu zaman su taşması sorununun yaşanmamasını sağlar. Biriken su delik sayesinde boşaltılır.

Asma Kildinin Altındaki Küçük Delik

Asma kilitlerin altında köşede yer alan küçük delik özel bir mekanizma ile çalışabiliyor. Delik içerisine yağ dökerek bakımını gerçekleştirmenizi ve böylece yeni bir kilit almak zorunda kalmamanızı sağlıyor.

Gazlı İçecek Plastikleri

Gazlı içeceklerin plastikleri, asitlerin korunması için önemlidir. Bu hususta kapakların iç kısımlarında ufak plastik bir malzeme bulunur ve bu ekstra koruyucu malzeme ile gazlı içeceklerin kapağı açılmadığı sürece asitleri de kaybolmamış olur.

Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)