Google Uygulaması Güncellenerek Yeni Bir Görünüme Kavuştu

Fahri Gün 20 May 2020 Mobil 237  0

Popüler arama motorlarından Google, günümüzde bunun dışında çok fazla alanda da faaliyet gösteren büyük bir teknoloji şirketi. Mobil cihazlar için uygulama hizmeti de sunan Google’ın kendi uygulaması güncelleme aldı.

Google uygulaması için çıkan yeni güncelleme hem iOS hem Android işletim sistemli akıllı telefonlar için aktif oldu. Güncelleme ile birlikte uygulamaya karanlık mod özelliği dahil edildi. Söz konusu özellik ile birlikte kullanıcılar Google uygulamasını kullanırken karanlık modu aktif edebilecek.

Karanlık Mod Ne İşe Yarıyor?

Yalnızca Google uygulamasında değil pek çok mobil uygulamada daha kullanılan karanlık mod fonksiyonu koyu bir tema sunarak kullanıcıların özellikle karanlık bir ortamda telefon kullandıkları sırada gözlerinin rahatsız olmasının önüne geçiyor. Karanlık mod fonksiyonu Android 10 yazılım sürümü ile birlikte klasik haline gelmeye başlamış olup pek çok uygulama şayet telefon Android 10 veya iOS 13 yüklü durumda ise karanlık mod ile kullanılabiliyor.

Android Pie’da Çalışmıyor

Yayınlanan Google güncellemesinden sonra gelen karanlık mod desteğinin Android 9 işletim sistemi bulunan telefonlarda maalesef kullanılamadığını belirtelim. Yinede ilerleyen günlerde bu hususta yeni bir güncelleme ile Pie için de destek sağlanabileceğini düşünüyoruz.
Etiketler:
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)