Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Bilgisayara Yedekleme Yöntemi

Fahri Gün 17 Eki 2017 İnternet 1.126  0

Google Chrome tarayıcısında kayıtlı şifreleri bilgisayarınıza nasıl yedekleyebileceğinizi detaylı bir biçimde anlatıyoruz.

Bunun için ilk olarak tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna aşağıdaki bağlantı yolunu yapıştırın;

C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Bu bağlantı yolunu direkt olarak yapıştırıp Enter’a basarsanız dosyanıza ulaşılamaz çünkü KullanıcıAdı olarak yazdığım kısmı kendinize göre değiştirmelisiniz. Bilgisayarınızın kullanıcı adını öğrenip yukarıda kalın yazı ile belirttiğim KullanıcıAdı yazısı ile değiştiriniz.

Eğer kullanıcı adınızı bilmiyorsanız bilgisayarınızın C diskini açın ve oradan Kullanıcılar’a tıklayın. Oradan kullanıcı klasörünüz karşınıza çıkacak. İşte o klasörün adını KullanıcıAdı yazan kısım ile değiştireceksiniz.

Bağlantı yoluna girdikten sonra karşımıza Chrome dosyalarımızın bir listesi çıkacak. Kayıtlı şifrelerimizi yedeklemek için iki dosyayı bilgisayarımıza aktarmamız gerekiyor. Bu dosyaların isimleri Login-Data Journal ve Login-Data şeklindedir. Bu iki dosyayı bulup üzerlerine tıkladığınızda indirme dosya yöneticisi açılacak. İstediğiniz konumu seçerek yedekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

“Google Chrome’da Kayıtlı Şifreleri Bilgisayara Yedekleme Yöntemi” üzerine 1 yorum

  1. Yusuf dedi ki:

    Merhaba,
    Format öncesi google chrome geçmişi ve şifreleri manuel olarak yedeklemiştim (%LOCALAPPDATA%) yolundaki ( User Data ) bölümünü komple yedekledim ve format attım.
    Aynı yöntem ile dosyaları geri yükledim. Tüm geçmiş ve yer imleri sorunsuz geldi fakat en önemli olan parolalar geri gelmedi.
    Bu konuda şifeleri bulabileceğimiz bir yöntem varmı acaba?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)