Blur İnceleme Yazısı

Fahri Gün 16 Eki 2017 Oyun 788  0

Blur oyunu ile ilgili inceleme yaptık ve incelememizin sonucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Blur, PlayStation 3 platformunda yaygın olarak kullanılan bir yarış oyunudur. Oyunun diğer yarış oyunlarına göre en büyük farkı özel bazı itemleri alıp bunları diğer araçları geçmek için kullanabilmenizdir. Mesela mayın özelliğini toplayıp arkanıza veya önünüze mayın atabilirsiniz. Diğer arabalar bu mayınlara çarptıkları an baya geride kalabiliyorlar.

Sadece mayın değil daha pek çok özelliği toplayıp bunları kullanabiliyorsunuz. Mesela koruma kalkanı aldığınızda diğer yarış araçları size zarar vermeye çalışsada bunu başaramıyorlar. Bunun gibi daha pek çok fonksiyon oyunda mevcut.

Yarışlar bitiş çizgisine en önce ulaşmak tarzında fakat oyunda farklı bir yarış modu da var. O modda bu kez önemli olan finiş çizgisine en önce ulaşmak değil, arenada diğer araçları patlatmaya çalışmak.

Oyunda farklı kalitede araçları kullanabiliyorsunuz. Pek çok lisanslı araç arasından dilediğinizi seçip yarışlara başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda  çoğu arabanın rengini de siz belirleyebiliyorsunuz. Araçların birbirlerine göre farklı pek çok özelliği var ve bunun eklenmesi çok hoş olmuş. Mesela bazı araçlar daha yavaş ama daha az kayarken bazı araçlar çok hızlı olup özellikle virajlarda kendilerini kaybediyorlar. Tabii bu seçimler biraz da sizin oynayış tarzınız ile alakalı. Çabuk hızlanan bir araba alıp virajlarda fren kullanabilirsiniz veya virajları çok iyi alan daha stabil bir araç tercih edebilirsiniz.

Oyun üretildiği yıla göre iyi grafiklere sahip. Özellikle Need for Speed Underground gibi serilerden hoşlanıyorsanız bu oyun da grafiksel olarak hoşunuza gidecektir.

Oyunun çoklu oyuncu kısmı çok eğlenceli. Bir PlayStation salonuna gidip dört arkadaş aynı anda yarış yapabilirsiniz.

Blur’da isterseniz yapay zekayı da oyuna dahil edebiliyorsunuz. Sizinle beraber bot araçlar yarışıyor. Yapay zekanın zorluğunu da yine ayarlardan ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle bazı haritalarda zor yapay zeka sizi epey zorlayacak.

GENEL DEĞERLENDİRME

Puanımız : 8.8/10

Yarış oyununda arayabileceğiniz neredeyse her şey bu oyunda var. Eğlenmek için güzel bir oyun arıyorsanız, bunu özellikle de arkadaşlarınızla yapmak istiyorsanız bu oyunu sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Etiketler:
2021 Yılında An Fazla Beklenen Devam Oyunu Niteliğindeki Oyunlar
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)