Faraday Çantası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 30 Oca 2021 Teknoloji 253  0

Yeni yazımızda Faraday Çantası’nın ne olduğuna, nasıl işlev gördüğüne değiniyoruz. İşte Faraday Çantası hakkında bilmeniz gerekenler…


Faraday Çantası, elektronik cihazlara gönderilen ve alınan RF sinyallerini engelleyebilmekte. Böylece kullanıcıların çantalarında bulunan elektronik ürünlerle uzaktan bağlantı kurmak mümkün olmamakta. Faraday Çantası özellikle kablosuz teknolojilerin çok yaygınlaştığı göz önüne alınırsa son derece önemli.

Faraday Çantası


Akıllı telefonlar bilindiği üzere kablosuz sinyaller aracılığıyla telefon ağlarına bağlanmaktadır. Aynı zamanda Wi-Fi, Bluetooth gibi ağlarla da kablosuz bağlantı kurabiliyorlar. Faraday Çantası, Faraday kafesine benzer bir şekilde çalışarak çantadaki malzeme yapısı sayesinde hem içten hem dıştan içe sinyal aktarımını imkansız hale getirmektedir. Faraday Çantaları çeşitli malzeme yapılarından üretilebilmekte olup yaygın olarak alüminyum, bakır gibi maddeler kullanılarak oluşturulmaktadır. Genel kullanımı emniyet birimleri ve devlet kurumları olan faraday çantası standart kullanıcılar tarafından da günümüzde tercih edilmeye başlanmış olup uzaktan yetkisiz erişimi engelleyebilmek için popüler bir güvenlik önlemi olarak öne çıkıyor.

Daha fazla yaygınlaşabilir


Faraday Çantası , kablosuz cihaz teknolojilerinin son derece yaygın olması ve hemen hemen her erişim noktasında kablosuz ağın bulunuyor olması nedeniyle önümüzdeki süreçte daha da yaygınlaşacak gibi gözüküyor.

Etiketler:
JAR Dosyası Hakkında Bilinmesi Gerekenler 
Nükleer Enerji Kullanımının Zararları
Fotoğraflarda Gözlerin Kırmızı Çıkmasının Nedenleri
Nükleer Enerjinin Maliyeti Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)