Apple Watch’ın Sunduğu 5 Etkili Fonksiyon

Fahri Gün 28 Oca 2021 Teknoloji 171  0

Apple Watch modellerinin kullanıcılar için sağladığı pek çok fonksiyon bulunuyor. Yeni yazımızda Apple Watch kullanarak uygulayabileceğiniz 5 etkili fonksiyona değiniyoruz.


Giyilebilir cihaz sektörü son yıllarda büyük bir hareketlilik kazandı. Apple Watch ürünlerinde de aynı durum söz konusu olup Apple Watch cihazında kullanabileceğiniz pek çok etkili fonksiyon bulunuyor. Her ne kadar iPad ve iPhone kadar fazla fonksiyona sahip olmasada Apple Watch yine de fonksiyonel çok yönlü bir cihazdır.


Apple Watch’ın sunduğu 5 etkili fonksiyon :


Egsersiz Takibi


Apple Watch cihazları dahili olarak egsersiz takibi özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde egsersizleri anlık olarak verilerle harmanlamakta olup böylece ne kadar koştuğunuzu, kalp atışlarınızı ve diğer detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Özellikle nabız takibi ve kalp ritmi takibi ile oldukça etkili bir fonksiyon sunan Apple Watch, ritim ölçümü yapıp uygulamaya kaydetmektedir.


Müzik Kontrolü


WatchOS 4.1 ve daha yeni sürüme sahip bir Apple Watch cihazına sahipseniz saatiniz aracılığıyla müzik dinleyebilir ve aynı zamanda yine saatiniz üzerinden müzik kontrolleri yapabilirsiniz. Böylece müzik dinlerken sürekli iPhone telefonunuzu cebinizden çıkarmanız gerekmez. Bu da Apple Watch’ın en fazla kullanılan fonksiyonel özelliklerinden biridir.


Sağlık Ölçümleri


Watch Series 4 veyahut daha yeni bir modele sahipseniz dahili elektrokardiyografi kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman sadece otuz saniyede tek kanallı elektrokardiyografi çekimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda kanınızdaki oksijen seviyesini de ölçebilirsiniz. Bu da beyin gibi hayati organların yeterli oksijeni alıp alamadığı hususunda oldukça önemlidir.


Uyku Takibi


Apple Watch modellerinden birine sahipseniz uykunuzu takip edebilirsiniz. Ne kadar uyuduğunuzu ve uykunuzu ne kadar verimli olarak değerlendirebildiğinizi görebilirsiniz. Bu bağlamda Apple Watch uyku kalitenizi üst seviyeye çıkarabilmeniz açısından önem arz etmektedir.


Kaybolan iPhone Cihazını Bulabilirsiniz


Eğer iPhone telefonunuzu kaybettiyseniz Apple Watch saatinizde kullandığınız Siri’ye “iPhone’umu Bulamıyorum” demeniz yeterlidir. Böylece telefonunuzda güçlü bir titreşim ve sesli uyarı olmaya başlayacaktır. Bu da telefonunuzu çok daha kısa bir süre içerisinde bulmanıza imkan tanıyacaktır.

Etiketler: ,
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)