Facebook’ta Bir Kişiyi Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Fahri Gün 01 Eyl 2017 İnternet 560  0

Facebook’ta bir kişi nasıl engelleyebileceğinizi anlatıyoruz.

  1. Bunun için ilk olarak o kişinin Facebook profilini açalım. Profiline girdikten sonra kapak fotoğrafının sağ alt kısmında bulunan üç nokta işaretine tıklayalım.
  2. Ardından karşınıza çıkan seçeneklerden Engelle yazısına tıklayalım.
  3. Engelle yazısına tıkladığınızda bir bildirim penceresi açılacak, söz konusu uyarı penceresinde kişiyi silmeniz halinde sizinle iletişim kuramayacağı, sizi etiketleyemeyeceği, onun Facebook hesabında sizin profilinizin gözükmeyeceği gibi uyarılar yapılacaktır. Zaten bizim istediğimiz şey de bu olduğundan Onayla yazısına tıklıyoruz.
  4. Karşınıza ‘… …. adlı kişi engellendi. Bu rahatsızlığı yaşadığın için üzgünüz. ‘ Cümlesi yazan bir pencere geldiyse o kişiyi başarıyla engellemişsiniz demektir.

Engellediğim kişinin engelini kaldırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Bunun için de Ayarlar bölümüne girip oradan sol panelden Engelleme yazısına tıklayın. Ardından şu ana kadar engellemiş olduğunuz kişilerin listesi karşınıza çıkacak. Engelini kaldırmak istediğiniz ismin üzerine gelerek Engellemeyi Kaldır linkine tıklayın ve onaylayın. Bu şekilde artık engellemiş olduğunuz kişinin engelini tekrar açmış olacaksınız.

 

Etiketler:
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)