Facebook Videolarını İndirme Yöntemi

Fahri Gün 13 Şub 2018 İnternet 506  0

Facebook üzerinde yayınlanan videoları cihazınıza indirmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz pratik yöntemler mevcut. Makalemizi inceleyerek kısa sürede uygulayabilirsiniz.

Facebook hali hazırda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak dikkat çekiyor. Uygulama üzerinde artık çok fazla video da paylaşılıyor. Peki bu  videoları cihazınıza nasıl indirebilirsiniz?

İlk yöntem: Maxthon tarayıcısı

Maxthon tarayıcısı Pencerede Oynat ve İndir seçenekleri ile harika bir tarayıcı. İk olarak tarayıcıyı indirip kurun ve Facebook’u bilgisayarınız üzerinden açın. İndireceğiniz videoya başlatın ve sağ üst köşesine gelin. Pencerede Oynat ve onun yanında da İndir butonunun yer aldığını göreceksiniz. İndir butonu sayesinde zahmetsizce indirebilirsiniz. Üstelik bu özellik sadece Facebook’ta değil diğer sitelerde de geçerlidir. Gördüğünüz hemen hemen her videoyu indirmenize yarar.

Eğer ben başka tarayıcıya geçmeden bunu yapmak istiyorum diyorsanız başka bir yöntem de önerebilirim.

Facebook telefon

İkinci yöntem: mbasic

Facebook’ta indirmek istediğimiz videoyu ‘Videoyu Oynat’ komutu ile başlatıyoruz. Ardından videoya sağ tıklayıp ‘Show Video URL’ komutuna tıklıyoruz. Böylece videonun bağlantısını kopyalamış oluyoruz.

Şimdi tarayıcımızın adres çubuğuna mbasic yazıp klavyemizden Enter tuşuna tıklıyoruz. Bunu yaparken www gibi bir ibare girmemeniz gerekiyor aksi taktirde çalışmaz.

Şimdi videoyu tekrar oynatın ve üzerine sağ tıklayıp Video Olarak Kaydet komutuna tıklayın ve indirme yolunu seçip işlemi başlatın.

Böylece eklenti, program yardımı olmadan işleminizi yapmış olursunuz.

YouTube Üzerinde Reklam İzlemek İstemeyenlerin Kullanabileceği Uzantılar
Wi-Fi Güvenliğini Artırma Yöntemleri
Sosyal Medyanın Sakıncaları
Araç Muayene Gecikme Bedelini Hesaplama Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)