Facebook ve Google’da Konum Paylaşımı Yapma İşlemleri

Fahri Gün 30 Eyl 2019 İnternet 455  0

Google ve Facebook aracılığıyla konum paylaşımları nasıl yapılır? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.Google üzerinde konum paylaşımı nasıl yapılır?


İlk olarak Google Haritalar içerisinde yollamak istediğiniz adresi bulun ve üzerine uzun uzadıya basılı tutun. Bıraktığınızda kırmızı nokta oluşacak. Kırmızı noktanın üzerine dokunun ve sağ alt kısımda çıkan Paylaş butonuna dokunun.
Çıkan ekranda sağ üstte bulunan Yeri Paylaş butonuna dokunun ve çıkan kısımdan göndermek istediğiniz kişiyi seçip gönderme işlemini tamamlayın.


Facebook Aracılığıyla Konum Gönderme


Facebook ile konum paylaşımı yapmak için Facebook Messenger’ı açın ve konumu göndermek istediğiniz kişiyle sohbet balonunu açın. Sohbet ekranı içerisinde sol altta yer alan dört noktaya dokunun. Konum simgesini seçin. Bu işlemin ardından konumunuz zaten açıksa doğrudan devam edebileceksiniz ancak açık değilse o halde konumunuzun açılacağına dair bir uyarı bildirimi alacaksınız. Devamında Canlı Konum Paylaş butonuna dokunup konumu o an sohbet ettiğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.
Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)