En İlginç Giyilebilir Cihazlar

Fahri Gün 01 Eki 2019 Teknoloji 228  0

Hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde sıra dışı bazı giyilebilir teknolojilere değiniyoruz. İşte o ürünler…


Günümüzde teknoloji çok büyük bir gelişim kaydetti ve gelişim göstermeye de hızla devam ediyor. Bu durum teknolojinin çok fazla farklı kategoriye yayılmasını da sağlıyor. Özellikle giyilebilir teknoloji anlamında büyük farklılıkların söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Teknolojinin yoğun gelişimi oldukça enteresan bazı giyilebilir cihazları da beraberinde getirdi. Gelin isterseniz yeni içeriğimizde bu cihazları sizler için sıralayalım:


Nike Adapt BB


Bu bir akıllı ayakkabı olup özellikle ortopedik rahatlık konusunda son derece iyi. Dijital sıkılık kontrolü ile kullanıcının çok daha rahat etmesini sağlıyor. Aynı zamanda bağcıksız bir yapıya sahip ve telefonla kontrol edilebiliyor.


Electricfoxy Ping


Electricfoxy Ping bir akıllı giysi olup mobil cihazınızla iletişim kurarak sosyal ağlar üzerinden hızlıca gönderi paylaşmanıza yarıyor. Electricfoxy Ping ile Facebook hesabınıza kablosuz olarak bağlanabiliyorsunuz. Kıyafetin omuz kısmında yer alan titreşim motoru, Facebook üzerinde size bir bildirim geldiği zaman titriyor ve böylece bildirimlerden anlık olarak haberdar olmanızı sağlıyor.


Tap Strap


Tap Strap, parmak hareketlerinizi tıpkı gerçek bir klavye gibi yönlendirip yazı yazmanızı sağlıyor. Aynı zamanda mouse ve gamepad görevi gören Tap Strap, büyük ümitlerle ortaya konulan oldukça enteresan bir ürün.


Blacksocks Smarter Socks Plus+


RFID teknolojisi kullanan Blacksocks Smarter Socks Plus+ bi akıllı çorap olup onu ne sıklıkla kullandığınız, kaç kere yıkadığınız gibi tuhaf bilgileri analiz ediyor ve bu yetileri sayesinde en tuhaf giyilebilir teknolojiler arasına adını yazdırıyor. Akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile etkileşimli bir şekilde çalışıyor.


Motiv Smart Ring


Akıllı yüzük olan Motiv Smart Ring’i akıllı telefonunuzdaki uygulamayla etkileştirdiğiniz zaman hareketlerinizi, kalp atış hızınızı takip edebiliyor ve hatta uyku analizinde bulunuyor.


Levi’s x Google Jacquard Commuter Trucker Jacket

Bu bir akıllı ceket olup Bluetooth bağlantısı kurabiliyor. Telefonunuzla senkronize olarak çalışabilen ceket akıllı telefonunuzdan uzaklaştığınız zaman size uyarıda bulunmakta. Böylece birinin telefonunuzu çalmasını da engelleyebiliyor.
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)