Facebook Üzerindeki Yeni Reklam Profili İçerik Üreticilerini Kızdıracak

Fahri Gün 22 Nis 2018 İnternet 387  0

Facebook reklam profili konusunda yine bir değişikliğe gitti. Hazırladığı yeni reklam profili içerik geliştiricilerini kızdırabilir.

Facebook, video öncesi reklam sisteminin testlerini tamamladı ve ikinci bir aşamaya geçti. Artık video sonrası ‘Daha Fazla Video’ özelliğinin arasında reklam göreceksiniz. Bu reklamlar kullanıcıları etkileme amacıyla özel olarak tasarlanacağından elbette çerezleri kullanacaklar.

Facebook, yeni reklam politikasında bazı içerik üreticilerini kızdıracak. Çünkü para kazanma özelliğine sahip olan videoları ‘Daha Az Değer Yaratan’ şeklinde kategorilendirdi. Bu videolar artık internet üzerinden para kazanılmasına yardımcı olmayacak.

‘Daha Az Değer Yaratan’ olarak tabir edilen bu videolar slaytlardan, neredeyse hiç hareketsiz videolardan ve benzeri resimli içeriklerden oluşuyor. Bu içerikler her ne kadar eskisi kadar hazırlanmasada hala özellikle slayt yapıp Facebook, YouTube gibi ortamlara para kazanma amacıyla yükleyen pek çok içerik üreticisi oluyor.

Elbette bu slaytların isteneni verip veremediği bu doğrultuda önemli oluyor. Eğer şemayla, istatistik ve grafiklerle ifade edilebilecek değerlerse ve harici görüntülere gerek yoksa slayt videoların değersiz olduğu söylenemez. Ancak Facebook bu şekilde düşünmüyor ve kararından da vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

İlerleyen zamanlarda bu gibi kararları YouTube gibi platformlarda da görebiliriz. Zaten Google, geçtiğimiz  dönemde slayt yükleme video aracını platformundan da kaldırmıştı.

Etiketler: , ,
Xbox One Üzerinde VPN Kullanma Yöntemi
Messenger’da Sohbet Baloncuklarını İptal Etme
Hüsranla Sonuçlanan Sosyal Medya Yazılımı Projeleri
Tweetleri Daha Etkili Hale Getirmek İçin Kullanılabilecek Yeni İpuçları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)