Facebook Modüler Telefon Üzerinde Çalışıyor

ibrahim KIZILIRMAK 21 Tem 2017 Teknoloji 463  0

Sosyal medya devi Facebook, yoluna emin adımlarla devam ediyor. Teknoloji devinin son olarak kullanıcı sayılarında elde ettiği başarıyla beraber ilgi odağı haline geldiğini ve yavaş yavaş sistem değişikliğine gitmeye başladığını görmüştük. Artık 2 milyar kullanıcı sayılarının üzerinde kullanıcı sayılarına ulaşan sosyal medya devinin, şimdilerde farklı projelere de adım atmaya başladığı görülüyor. Son olarak sosyal medya devinin yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Patent görselleriyle beraber ortaya çıkan yeni akıllı telefon modelinin özelliklerinin ise bir ilke imza atacağı düşünülüyor. Görsellere göre sıradan bir model değil, tamamen özel tasarım telefonların piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Facebook Akıllı Telefonları Nasıl Olacak?

Facebook patent görsellerine göre yeni seri akıllı telefonların yapısı modüler olacak. Yani kullanıcıların her sene yeni model çıktığında akıllı telefon değiştirmeleri gibi bir durum söz konusu olmayacak. Bunun yerine kullanıcılar akıllı telefonlarının parçalarını değiştirebilecek. Bir nevi bilgisayarlarda olduğu gibi ram bellek miktarı, hafıza miktarı hatta işlemciler bile değiştirilebilecek.

Yeni akıllı telefonların böylece eskimesi gibi bir durum söz konusu olmayacak. Hatta telefonların hemen her parçasının değiştirilebiliyor olması yeni bir kategoriyi de ortaya çıkaracak. Şimdilik sadece patent görselleriyle ortaya çıkan akıllı telefonların daha ne gibi özelliklere sahip olacağı konusundaysa Facebook’un yapacağı tanıtımı beklemek gerekiyor.

Facebook telefon

Facebook tarafından bir açıklama yapılması durumunda telefonların gelişi kesinleşecek olursa yeni seri akıllı telefonların yeni bir sınıfı ortaya çıkaracağını da söylemek yanlış olmaz. Öyle ki modüler yapıya uygun işlemciler, mobil bellekler ve benzeri birçok bileşenin üretilmesi gerekecek.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığındaysa, tedarikçilerin farklı bir sınıf oluşturması gerekecek. Şu an için iddiaların ötesine geçecek bir açıklama olmadığından bu işleyişin nasıl olabileceği konusunda da bilgilerimiz yok. Bunun için bir süre daha Facebook’un çalışmalarını beklemek gerekiyor.

İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları
Karanlık Mod Desteği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)