Facebook Messenger’da Medya Transferi Hakkında Önemli Güncelleme

Fahri Gün 03 Nis 2018 Teknoloji 450  0

Facebook Messenger uygulaması gelişmeye devam ediyor. Medya tarafında yapılan iyileştirmelere bir yenisi daha eklendi. Messenger üzerinde medya transferleri artık daha fazla çeşitlendirildi.

Eskiden Messenger sadece sohbet üzerine kurulu bir uygulama olarak biliniyordu. Elbette bazı dosyaların paylaşımına izin veriliyordu fakat bu sınırlıydı. Uygulama zamanla çok fazla güncelleme aldı ve çeşitli dosya türlerinin paylaşılabildiği bir alan haline de büründü. Bunun bir örneğini geçtiğimiz dönemde 4K özelliği geldiğinde görmüştük. Normalde Messenger üzerinden 4K video göndermeye izin verilmezken gelen bir güncellemeyle bu özellik açılımştı. Şimdi de farklı bir medya transferi özelliği geldi.

Yeni özellik ile birlikte artık Facebook Messenger üzerinde 360 derece dönemi başlıyor. 360 derece videolar ve fotoğraflar son dönemde revaçta ve Facebook Messenger ekibi de uygulamalarını buna göre geliştirdi. Artık karşınızdaki kişiye 360 derece fotoğraflar ve videolar hazırlayıp Messenger aracılığı ile gönderebilirsiniz. Bunun için gerekli yazılımsal desteği artık sunan uygulama, 360 derece paylaşyımlarını HD olarak yapmanıza da olanak sağlıyor.

Bir kişi kendisine 360 derece medya öğesi gönderildiğinde indirmeden veya açmadan önce bunun farkında olacak. Aynı zamanda HD videoları doğrudan haber kaynağı üzerinden de aktarabilirsiniz. Tabii elbette 360 derece HD videoları gönderme işlemlerini yapabilmek için çok hızlı bir internet bağlantınız olması gerekiyor.

WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar
Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz 5 Video Hızlandırma Uygulaması
Google Docs Kullanarak Ses Kaydını Yazıya Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)