Facebook Gönderilerini Herkese Görünür Yapma

Fahri Gün 12 Oca 2018 İnternet 363  0

Facebook gönderilerinizi herkese görünür olarak ayarlayabilmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Yeni içeriğimizde bunlardan bahsedeceğiz.

Zaman tünelinde, gönderi oluştur alanında sağ alt kısımda eğer Herkese Açık şeklinde bir ibare var ise, o halde gönderileriniz her daim herkes tarafından görünüyor demektir. Ancak farklı bir ibare varsa örneğin Arkadaşlar yazıyorsa yazısının üzerine tıklayıp Herkese Açık işaretini seçin ve kaydedin.

Bunu daha önce paylaştığınız gönderilerde de yapabilirsiniz. Profilinize girin ve daha önce paylaşmış olduğunuz gönderilerin üst kısmında bulunan ufak simgelere dokunun. Mesela Sadece Ben olarak paylaştıysanız Kilit işareti olur. Kilit işaretinin üzerine tıklayıp Herkese Açık seçeneğini seçerseniz artık o gönderi herkese açıktır.

Tek tek uğraşmak yerine otomatik olarak açma imkanı yok mu?

Bunun da yöntemi var. Sayfanın sağ üst köşesindeki aşağıya dönük demren işaretine tıklayın ve Ayarlar alanına girin. Eğer bulamadıysanız direkt şu bağlantıyı kopyalayıp tarayıcıya yapıştırın:

facebook.com/settings

Girdikten sonra sol menüden Gizlilik ve ardından Senin Hareketlerin kısmına bakın. İleride Paylaşacağım Gönderileri Kimler Görebilir? Şeklindeki sorunun yanında bulunan ibareyi Herkese Açık olarak değiştirmek için Düzenle yazısına tıklayın.

Şimdi karşınıza çıkan butona tıklayıp  Herkese Açık yapacaksınız. Örneğin şu an Arkadaşlar olarak gözüküyorsa Arkadaşlar yazısının üzerine tıklayın ve Herkese Açık olarak değiştirin. İşlem bu kadar.

 

Etiketler:
Mozilla Firefox Kullanarak Mining Yapan Siteleri Engelleme Yöntemi
Messenger Gönderilen Mesajı Geri Alma Yöntemi (Detaylı Anlatım)
Instagram’da Kişileri Sessize Alma İşlemi (Detaylı Anlatım)
Facebook Hikaye Arşivi Kapatma Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)