Facebook Gönderilerini Herkese Görünür Yapma

Fahri Gün 12 Oca 2018 İnternet 309  0

Facebook gönderilerinizi herkese görünür olarak ayarlayabilmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Yeni içeriğimizde bunlardan bahsedeceğiz.

Zaman tünelinde, gönderi oluştur alanında sağ alt kısımda eğer Herkese Açık şeklinde bir ibare var ise, o halde gönderileriniz her daim herkes tarafından görünüyor demektir. Ancak farklı bir ibare varsa örneğin Arkadaşlar yazıyorsa yazısının üzerine tıklayıp Herkese Açık işaretini seçin ve kaydedin.

Bunu daha önce paylaştığınız gönderilerde de yapabilirsiniz. Profilinize girin ve daha önce paylaşmış olduğunuz gönderilerin üst kısmında bulunan ufak simgelere dokunun. Mesela Sadece Ben olarak paylaştıysanız Kilit işareti olur. Kilit işaretinin üzerine tıklayıp Herkese Açık seçeneğini seçerseniz artık o gönderi herkese açıktır.

Tek tek uğraşmak yerine otomatik olarak açma imkanı yok mu?

Bunun da yöntemi var. Sayfanın sağ üst köşesindeki aşağıya dönük demren işaretine tıklayın ve Ayarlar alanına girin. Eğer bulamadıysanız direkt şu bağlantıyı kopyalayıp tarayıcıya yapıştırın:

facebook.com/settings

Girdikten sonra sol menüden Gizlilik ve ardından Senin Hareketlerin kısmına bakın. İleride Paylaşacağım Gönderileri Kimler Görebilir? Şeklindeki sorunun yanında bulunan ibareyi Herkese Açık olarak değiştirmek için Düzenle yazısına tıklayın.

Şimdi karşınıza çıkan butona tıklayıp  Herkese Açık yapacaksınız. Örneğin şu an Arkadaşlar olarak gözüküyorsa Arkadaşlar yazısının üzerine tıklayın ve Herkese Açık olarak değiştirin. İşlem bu kadar.

 

Etiketler:
Kaliteli İçerik Üretmenin İpuçları
Google Play Store’un Yeni Bir Sürümü Çıktı
Facebook Bir Gizlilik Açığının Çok Geç Olmadan Önüne Geçti
Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)