Xbox One Cihazının Kontrol Panelinde Değişikliğe Gidiliyor

Fahri Gün 12 Oca 2018 Teknoloji 290  0

Xbox One platformunda kontrol panelinde önemli değişikliklere gidiliyor. Panele ‘Rahatsız Etme’ isimli bir mod eklenecek. Peki bu mod ne işe yarayacak?

Oyuncuların en sevdiği konsollardan Xbox One’da önemli yenilikler söz konusu. Rahatsız Etme isimli bir mod eklenecek ve bu mod bildirimleri ve farklı rahatsız edici uyarıları devre dışı bırakacak.

Xbox One üzerinden filme yada oyuna odaklanan bir oyuncu bildirimlerle rahatsız edilmek istemez. Bunun bilincinde olan Microsoft, oyuncuların daha iyi bir deneyim yaşaması adına oyun ve film sırasında bildirimleri kapatıyor. Bildirimler haricinde farklı uyarılar da kapatılacak. Tabii bu uyarılara donanımların olduğundan fazla ısınması gibi  durumlar geçerli olmayacak. Yani cihazınızda oluşan herhangi bir arıza olursa tedbir amacıyla yine uyarılar alabilirsiniz. Ancak onun haricinde kesintisiz bir deneyim söz konusu olacak.

Aynı zamanda Xbox One’u daha pratik kullanabilmeniz amacıyla mini oyun modu da ekleniyor. Bu mod sayesinde oyunlarda farklı bir içeriğe kolaylıkla geçiş yapabileceksiniz. Oyundaki içeriğe hızlı iletişim sağlamaya yarayacak olan özellik, oyun başarıları ve oyunda bulunan kişiler ile ilgili bilgiler verecek. Başarılar alanı yeni panel güncellemesi ile geliştirilecek ve daha doyurucu bilgiler içerecek.

Microsoft’un panelin görünümü yönünde de çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Kullanıcılar gündüzleri varsayılan renk seçeneğini kullanmak zorunda kalmayacak. Böylece daha kişisel bir Xbox One paneline sahip olacaklar.

Microsoft yeni özellikler ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler:
Facebook, ZeniMax ile VR Hususunda Uzlaşmaya Vardı
Play Store Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Paylaşıldı
Google Home Hub Tanıtımı Öncesi Önemli Sızıntı
Spotify Kişiselleştirilmiş Şarkı Önerilerini Test Etmeye Başladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)