En İyi 5 Girişimcilik Filmi

Fahri Gün 11 Şub 2023 Teknoloji 152  0

Bu içeriğimizde en başarılı girişimcilik temalı filmlere sizler için değinecek, bu hususta en iyi 5 girişimcilik filminden bahsedeceğiz. İşte konuya dair tüm detaylar…

Farklı ve güçlü bir kariyer yapmak isteyenler veya iş hayatına yeni başlamış olanlar için ilham alınabilecek pek çok film bulunmaktadır. Bu tarz filmler kişiye hem bir motivasyon sağlayabilmekte hem de bazen püf noktalarla ilgili fikir sahibi olabilmelerine imkan tanımaktadır. Filmlerde özellikle etkileyici, akıcı bir anlatımın kullanılması daha akılda kalıcı sonuçlar alınmasına da imkan sağlamaktadır.

Girişimcilik filmleri, milyarder iş insanlarının bazı gizemlerini ortaya koymakta, başarılarının sırlarına değinmektedir. Girişimcilerin izlemesi gereken filmler kategorilere göre değişkenlik de arz edebilmektedir. İşte girişimcilik temasına sahip olan bize göre en başarılı 5 film!

Boiler Room

Satış alanında yeni tüyolar keşfetmek ve bu alanda motivasyon kaynağı bulmak isteyenler için oldukça etkileyici bir eser olan Boiler Room, Ben Younger tarafından yazılıp yönetilen, Vin Diesel, Nia Log, Giovanni Ribisi gibi isimlerin rol aldığı bir suç dramasıdır. En baştan büyük paralar kazanabilmek konusuna değinmekte olan film konusu ve cereyan eden olaylarıyla en başarılı girişimcilik filmleri arasındadır.

Chef

Hem samimi hem de sıcak bir hikayeye sahip olan Chef, Jon Favreau’nun yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği bir filmdir. Hem duygusal hem de eğlenceli bir komedi ile drama filmidir. Büyük yatırımcıların kısıtlayıcılıktan sıkıp beklentilerinden uzaklaşarak yemek kamyonu kurup ülkeyi dolaşmaya başlamasını konu edinen film, bu yönüyle seyircilere farklı bir deneyim vadetmeyi başarıyor.

The Aviator

Çok sayıda ödüle layık görülen The Aviator filmi 5 Oscar kazanmıştır. Biyografik drama türündeki filmde başrolde Leonardo DiCaprio yer almaktadır. İlgi çekici olay örgüsü ile dikkat çekmekte olan film aynı zamanda kostüm tasarımı ve sinematografisi ile de dikkat çekmektedir.

There Will Be Blood

Oscar ödüllü film 2007 yılında yapılmıştır. Paul Thomas Anderson tarafından yönetilen film Oil isimli romandan beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmde Plainview kararlı ve taviz vermeyen bir iş adamı olarak dikkat çekiyor.

The Pursuit of Happyness

ABD’de yer alan siyahilerin kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda karşılaştıkları engelleri gösteren film 2006 yılında vizyona girmiştir ve gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Will Smith’in oynadığı filmde başarısız satıcılık kariyerinin ardından borsaya giren ve hayatı bu bağlamda değişen Chris Gardner isimli karakterin başından geçenler anlatılıyor.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)