E-Devlet’den Kira Yardımı Başvurusu Açılıyor

Fahri Gün 18 Ara 2020 İnternet 150  0

Korona virüsü kapsamında esnaflar ve işletmeler için kira yardımı yapılmasına yönelik karar alınmıştı. Peki kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden ne zaman aktif olacak ve nasıl yapılacak? İşte konuya ilişkin tüm detaylar…


Pandemi süreci nedeniyle pek çok dükkan kapalı ve bu durumda gerek işletmeler gerek esnaflar zorluk yaşıyor. Pek çok esnaf dükkan kiralarını bile ödeyememekten dert yanıyor. İşte bu kapsamda bir yardım projesi başlatıldı. İhtiyaçlı olan, zor durumda kalan esnaflar ve işletmeler belirli miktarlarda kira yardımı isteyebiliyor.


e-Devlet’den talep oluşturulacak


Kira yardımı başvurusu için e-Devlet internet sitesine girerek işlem yapabileceksiniz. Sitede yoğunluk yaşanmaması amacıyla Pandemi Sosyal Yardım başvurusunda uygulanan TC kimlik numarasının son hanesine göre başvuru günlerinin açılması yeniden uygulanabilir. Başvuru yapacak kişilerden kimlik bilgilerini ve diğer bilgileri girecekleri bir form doldurmaları talep edilecek ve başvurular alınacak. Başvuruların değerlendirmeye alınmasının ardından belirlenen şartları yerine getiren işletmelere büyükşehirlerde 750 TL, diğer illerde 500 TL kira yardımında bulunulacak olup esnaf ise 1000 TL’lik hibe desteği alacak.

Etiketler:
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi
YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi
Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)