İnternetten Alışveriş Yaparken Tasarruf Edebilmeniz İçin Kullanabileceğiniz Tüyolar

Fahri Gün 19 Ara 2020 İnternet 380  0

İnternet üzerinden alışveriş günümüzde epey yaygın. Peki internetten alışveriş yaparken nasıl daha iyi tasarruf edebilirsiniz? Yeni yazımızda bu konuda bilgiler vereceğiz.


Pandemi sebebiyle internet üzerinden artık daha da fazla alışveriş yapılmakta. Peki internet üzerinden alışveriş yaparken daha fazla tasarruf edebilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Gizli mod


Size en önemli tavsiyemiz alışveriş sitelerine internet tarayıcınızın gizli modu ile girmenizdir. Çünkü alışveriş sitelerinin ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla bilgiye erişmesine gerek yok. Konum bilgileriniz ve çok daha fazlasına internet alışveriş siteleri tarafından erişim sağlanmasına gerek yoktur. Eğer gerekirse siz zaten adres bilgisi girersiniz. Bu arada güvendiğiniz internetten alışveriş sitelerinin servislerine abone olmanızda ise bir sakınca yoktur. Abonelik oluşturarak internet sitelerinde olan indirimlerden haberdar olabilmeniz mümkündür.

Fiyat karşılaştırmaları


Fiyat karşılaştırma sitelerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Fiyat karşılaştırma sitelerine örnek olarak gösterilebilecek araçlar arasında epey.com bulunuyor. Epey üzerinde hem ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını hem de özellik karşılaştırmalarını görebiliyorsunuz. Söz konusu araştırmayı yaparak bir üründe gerçekten de indirim olup olmadığını, eğer indirim varsa da bunun kayda değer olup olmadığını bu şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda her ürünün fiyatını akakçe, cimri gibi internet araçları üzerinden araştırınız. Bu araçlar sizin tek tıklama ile popüler tüm alışveriş sitelerindeki fiyatları karşılaştırmanızı sağlar ve en ucuz mağazadaki fiyatı karşınıza çıkarır. Bu bağlamda gerçekten de faydalı ve tasarruf etmenizi sağlayacak araçlar olduğunu söyleyebiliriz.


Satıcılara dikkat


Alışveriş yapacağınız internet sitesi ne kadar popüler olursa olsun asıl iş satıcıda bitiyor. Bazen Amazon gibi dünyaca bilinen güvenilir alışveriş sitelerinde bile aldatmaca ürün tanıtımlarının olduğunu ve hatta farklı ürün gönderimi yapıldığını biliyoruz. Bu bağlamda bir satıcıdan alışveriş yapmadan önce o satıcının toplam puanını göz önünde bulundurun. Daha önce kendisinden alışveriş yapanların memnun kalıp kalmadığını tespit edin. Bizim size önerimiz 10 üzerinden en az 9 , 5 üzerinden de en az 4.5 puan alabilen satıcılardan alışveriş yapmanızdır.


Özel taksit imkanları


Bazen bir ürünün fiyatı dışarıdan bakıldığında uygun olabilir ancak kredi kartı ile taksitli olarak alacaksanız fiyatının artması durumunda ilk fiyatının pek bir önemi kalmaz. Bizim size önerimiz en azından peşin fiyatına 6 ve üzeri taksit sağlayabilen fiyatlandırmalardan alışveriş yapmanızdır. Aksi taktirde taksit arttıkça fiyat artacağından indirimin manası kalmayacaktır.


Her yoruma kanmayın


Bir alışveriş sitesinde yer alan ürünlerin altında bulunmakta olan yorumlar bazen yanıltıcı olabilmektedir. Bu tarz durumlarda yorumun doğruluğuna şüphe ile yaklaşabilirsiniz. Tamamen karalama amaçlı yazılan bir yorumla da veya tamamen reklam amaçlı yazılan bir yorumla da karşılaşabilirsiniz.


Alışveriş sitesinin güvenilirliği


Alışveriş yapacağınız alışveriş sitesinin güvenilirliği de tıpkı satıcı güvenilirliği gibi önemlidir. Alışveriş yapacağınız site aslında bir aracıdır ve komisyoncudur. Bu noktada size sağlayacağı avantajlar çok önemli. Örneğin satıcı ile direkt olarak irtibat kurabilmenizi sağlamalıdır. Bunun için satıcıya mesaj gönderebileceğiniz bir paneli bulunmalıdır. Talebiniz halinde satıcının telefon veya mail bilgisini de sizinle paylaşmalıdır. Aynı zamanda parayı direkt satıcıya aktarmamalı, kendi havuzunda bekletmeli ve sizin alışverişi tamamlamanız halinde satıcıya aktarımda bulunmalıdır.
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)