e-Devlet’den Hasar Kaydı Sorgulaması Yapma Yöntemi

Fahri Gün 09 Nis 2022 İnternet 80  0

Motorlu taşıt satın alacakların hasar kaydı sorgulaması yapması gerekmekte olup, aynı zamanda araç sahipleri de hasar kaydı sorgulaması yaparak araçları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Günümüzde e-Devlet üzerinden pek çok işlem rahatlıkla yapılabilmekte olup, hasar kaydı sorgulaması da bunlardan biridir.  Platform üzerinden üzerinize kayıtlı olan araçların hasar kayıtlarını sorgulamayabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden hasar kaydı sorgulamak isteyen bir kullanıcı ilk olarak e-Devlet internet sitesine girip kimliğini doğrulamalıdır. Ardından Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama sayfasına girin. Aracınızın plakasını arada boşluk kalmayacak şekilde yazın. Sonrasında karşınıza aracın satın aldıktan sonra yapılan tüm sigorta poliçeleri çıkacak olup, Detaylı Bilgi butonuna tıklayıp gelen sayfada poliçe bilgileri, teminat bilgileri, araç bilgileri ve indirim / süprim bilgileri olarak dört farklı kısım çıkacaktır. Tıklamış olduğunuz poliçenin yapıldığı süre zarfında aracınız bir kaza yaşadı ise hasar kaydı ve onarım bilgisi varsa gözükecektir. Ancak bu hasar kaydı sorgulamalarının aracın sizden önceki sahibinin kullanım geçmişini kapsamamaktadır. Yalnızca satın aldıktan sonrasını görebilirsiniz.

SMS ile hasar kaydı sorgulaması yapma yöntemi:

İlk olarak akıllı telefonunuzun Mesajlar bölümüne giriniz ve aracınızın plakasını arada boşluk olmayacak şekilde yazıp mesajı 5664 numarasına gönderin. Tarafınıza şasi numarasının bir kısmı gizlenmiş olarak tüm tramer ve kaza bilgileri gelecektir. Ancak SMS ile sorgulama işleminin ücretinin bulunduğunu, ücretin 15 TL olduğunu da belirtelim.

Facebook Arkadaşlık İsteğini Kapatma Yöntemi
Yandex Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Finans Grafiklerinde Bulunan Mum Çubuklarının Anlamı
E-Mail Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)