ChatGPT İnternet Erişimi Verme Yöntemi

Fahri Gün 08 Mar 2024 Teknoloji 81  0

İçeriğimizde ChatGPT’ye nasıl internet erişimi sağlanabileceğiyle ilgili olarak bilgiler veriyor, ChatGPT internet erişimi verme hususuna detaylı olarak değiniyoruz.

Çok kısa bir sürede yüz milyonun üzerinde kullanıcıya erişmesi ile bir anda dikkatleri üzerine çektiği bilinen ChatGPT, bu bağlamda büyük ilgi gösterilen bir yapay zeka aracı oldu. Fakat ChatGPT ücretsiz versiyonunun 2021 ve öncesine ait internet verilerini kullanmakta olduğu için günümüzde yetersiz olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Güncel veriler ile yapay zekayı kullanabilmek için ise ChatGPT’ye internet izni vermek gerekiyor.

ChatGPT İnternet Erişimi Verme Adımları

İlk olarak WebChatGPT isimli Google Chrome uzantısını edinmeniz gerekiyor. Söz konusu uzantıyı Chrome’un kendi marketi ile edinin. Bunun için WebChatGPT Chrome sayfasını açıp ardından Chrome’a Ekle düğmesine tıklamanız ve sonrasında Uzantı Ekle düğmesini kullanmanız yeterli olacaktır.

Uzantıyı tarayıcınıza dahil ettikten sonra ilk olarak yeni bir Chrome sekmesi açınız ve ChatGPT web sayfasına gidiniz. Ardından ChatGPT hesabınızda oturum açınız. Sonrasında ChatGPT sorgu alanında web erişim geçişini etkin hale getiriniz. Söz konusu ekranın, uzantıyı etkin hale getirdiğiniz için otomatik olarak gelmesi gerekmektedir. Eğer ekran otomatik gelmiyor ise uzantıyı kaldırıp tekrar eklemenizi ve Chrome tarayıcınızı kapatıp açmanızı ve tekrar denemenizi öneririz. Böylece ChatGPT üzerinde internet erişimi vermiş olursunuz.

Python İndirme ve Kurma Yöntemi
Dijital Göz Yorgunluğundan Korunma Rehberi
AirPods’u MacBook’a Bağlama Rehberi
Gizli Numaradan Çağrı Gönderme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)