Çentikli Ekran Türleri ve Kullanıcı Deneyimleri

Fahri Gün 06 Nis 2019 Mobil 523  0

Akıllı telefonlarda çentikli ekran tasarım yapıları da kendi içerisinde ayrılmaktadır. Örneğin damla çentiği de bulunmaktadır.

Çentikli tasarım uzun bir zaman önce çıkış yaptı ancak şu an yeni yeni ülkemizde yaygın hale geldi çünkü çentikli telefonlar ülkemizin pazarında tam anlamıyla hakim durumda. Ancak bazı kullanıcıların çentikli akıllı telefon satın almak konusuna çekimser yaklaştığını ifade etmek gerekiyor.

Çentik tasarımını beğeniyor musunuz?

Çentikli yapı bazı kullanıcıları telefonu kullanırken bir hayli rahatsız ediyor. Bazı kullanıcıların ise tam aksine hoşuna gidiyor. Yani bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Siz şu ana kadar çentikli bir akıllı telefon kullanmadıysanız ilk olarak bir mağazaya gidip çentikli bir telefonu incelemenizi öneririz. Hem normal çentikli hem de damla çentikli bir telefonu elinize alın ve görüntü itibariyle değerlendirmenizi yapın.

Damla çentiği yaygınlaşıyor

Damla çentiği normal çentiğe nazaran daha ufak çentik oranına sahip olduğu için kullanıcıların genellikle tercih sebebidir. Samsung markası da son piyasaya sürdüğü orta segment akıllı telefonlarda daha çok damla çentiğine yer vermektedir. Samsung’un pazarda lider olduğu düşünüldüğünde damla çentiğinin pazarda daha da egemen bir hale geleceğini söyleyebiliriz.

Çentiğe rakip akımlar da güçleniyor

Öte yandan şu an delikli ekran tasarımı gibi çentik tasarıma rakip akımlar da mevcut. Hatta çekmece kameralar da gündemde. Bu durum çentik akımının çok kısa süreceğini de gösteriyor olabilir.
Etiketler:
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)