Bir Videoyu GIF’e Dönüştürmenin Püf Noktaları

Fahri Gün 17 Tem 2019 Teknoloji 165  0

Videoyu GIF formatına dönüştürmenin püf noktaları nelerdir? Yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Günümüzde sosyal medya platformları yaygın olarak kullanılıyor ve bunların ortak noktaları GIF paylaşımları. GIF paylaşımları videolu resimler olarak uzun zamandır kullanılıyor. Gerek boyutlarının videoya nazaran daha düşük olması gerekse aracı olma işini en basit yoldan üstlenebilmesiyle kullanıcıların favori tercihlerinden. Günümüzde WhatsApp gibi sohbet uygulamalarında bile yaygın olarak kullanılmaktadır.Siz de dilerseniz GIF’ler kullanabilir, hatta bir videonuzu GIF haline getirerek o şekilde bir farklılık ortaya koyabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Giphy


GIF dönüşümü maksadıyla kullanabileceğiniz, mobil işletim sistemlerini destekleyen Giphy uygulaması, kullanıcıya pek çok fonksiyon sunuyor. Giphy üzerinde vidoları GIF haline getirebiliyorsunuz. Bunun için ilk olarak uygulamayı başlatın ve + butonuna dokunun. Sonrasında mevcut dosyanızdan içeriye aktarma yapın.


GIF Brewery 3


GIF dönüşümü için kullanabileceğiniz uygulamalardan biri de GIF Brewery 3’tür. Bir videoyu GIF haline getirmek için ihtiyaç duyacağınız özelliklerle birlikte gelen program, videoyu istediğiniz gibi kesip, kırpıp GIF haline getirebilmenizi sağlamaktadır. Program aynı zamanda tempo, çözünürlük ayarlamalarını da yapmanıza imkan tanımaktadır. Bölünmüş ekran gibi düzenleri de geliştirerek ek tuvaller ekleyebilirsiniz. Bir diğer avantajı da tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmesidir. Ancak bulunduğu platform MacOS. Yani diğer işletim sistemlerinin bulunduğu cihazlarla maalesef uyumlu değil.

GifTuna


Kullanabileceğiniz bir başka program ise GifTuna’dır. Minimalist bir tasarımı bulunmaktadır. Videoları hızlıca GIF’e dönüştürmenize imkan tanımaktadır. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama, yukarıda bahsettiğimiz GIF Brewery 3 programına nazaran desteklenen platformlar açısından daha avantajlıdır. Çünkü Windows, Linux ve MacOS işletim sistemli cihazlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


GIF Maker


Eğer tarayıcı üzerinden kullanmak isterseniz GIF Maker’ı önerebiliriz. Web uygulaması olan GIF Maker, fotoğraf ve videoları kolayca GIF haline getirebilmektedir. Üstelik bunun için bir videoyu indirmenize de gerek yoktur. Bizce en önemli fonksiyonlarının başında bu geliyor. Herhangi bir videoyu cihazınıza bile indirmeden kolayca GIF haline getirebiliyorsunuz. Aynı zamanda GIF üzerinde çeşitli stil değişiklikleri yapmanızı da sağlamaktadır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz GIF Maker, oluşturulan GIF dosyalarını kendi sunucusunda barındırmaktadır.
Etiketler: ,
Aktif Gürültü Engelleyici Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İkinci El Kamera Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
AirPods veya AirPods Pro Suya Düşerse Yapılması Gerekenler
iPad Cihazı İkinci Monitör Olarak Kullanma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)