Bir Kulaklık Nasıl Kolayca Temizlenir?

Fahri Gün 24 Ara 2018 Teknoloji 197  0

Sahip olduğumuz kulaklıkları gün içerisinde gerek dış ortamlarda gerekse evimizde kullanıyoruz. Peki kulaklıkları düzenli olarak temizliyor muyuz? Eğer bir kulaklığın nasıl temizlendiğini merak ediyorsanız bu içeriğimiz size fayda sağlayacak.

Kulaklık temizleme işlemi için ilk olarak kulaklığınızın iki ucunda bulunan kulak pedlerini çıkarmalısınız. Ardından bir bezi ılık su ile nemlendirdikten sonra kulaklığınızdaki dış yüzey kısmını hazıladığımız bez ile silin. Bunu kullanım klavuzunda aykırı bir uyarı bulunmadığı sürece ıslak mendil ile de yapabilirsiniz. Ancak ıslak mendille sildikten sonra yapmanız gereken şey kuru bir bezle kurulamaktır. Çünkü kulaklığı ıslak bırakmak bozulmasına sebep olabilir. Bu yukarıda bahsettiğimiz anlatım kulaklığınızın dış kısmı içindir. Birde kulaklığın iç kısmını temizlemeniz gerekir. İç kısmın temizliği için ilk olarak kuru bir bez alın ve üzerini nemlendirin. Kulaklığınızın iç kısımlarını silmeye başlayın ancak nazik olmaya dikkat edin. Fazla bastırmanız bozulmasına neden olabilir. Kulaklığınızı bu şekilde temizledikten sonra bir süre boyunca kullanmayıp iyice kurumasını beklemeniz gerekir.

Kulaklığınızın kullanım klavuzuna dikkat edin

Bazı kulaklıklar örneğin deri olanlar kolonya gibi alkollü sıvılar nedeniyle bozulabilmektedir. Dolayısıyla bir kulaklığı örneğin saf su yerine alkollü bezle silecekseniz silmeden önce kullanım klavuzunu okumanızı öneriyoruz. Çünkü kullanım klavuzunda kulaklığın hangi maddelerle temizlenmemesi gerektiği genellikle açıkça ifade edilmektedir.
Etiketler:
Kablosuz Kulaklığa Rağmen Kablolu Kulaklığın Tercih Edilmesinin Nedenleri
Steam’in Meşhur İndirim Döneminde Son Günlere Girdik
Google My Maps Hakkında Bilmeniz Gerekenler
DC Karartma Destekleyen Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)