Instagram Aracılığıyla Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?

Fahri Gün 23 Ara 2018 İnternet 448  0

Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde, Instagram’da nasıl sesli mesaj gönderilebileceği konusunu ele aldık. Bu yeni özelliği çabucak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle Facebook, Twitter gibi ünlü sosyal medya uygulamaları sık sık yenilenerek pek çok özelliğe kavuşuyorlar. Instagram uygulaması da bunlardan biri. Instagram’a geçtiğimiz günlerde sesli mesaj gönderme özelliği geldi. Sesli mesaj gönderme özelliğini kullanabilmek için  ilk olarak uygulamanın en güncel sürümüne sahip olduğunuza emin olun.

Sesli mesaj gönderebilmek için yapmanız gereken şey son derece basit.  Mesajlaşma bölümüne artık mikrofon ibaresi eklendi. Bu ibare galeri ikonunun hemen sol kısmında bulunuyor ve sizin ekranınızın sağ altında kalıyor. Hemen aşağıdaki fotoğraftan da rahatlıkla görebilirsiniz.

Sesli mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra veyahut doğrudan kişiyle yaptığınız konuşma esnasında gördüğünüz mikrofon simgesine basılı tutup konuşun. Mikrofon tuşunu bıraktıktan sonra sesli mesajınız karşı tarafa otomatik olarak gönderilmiş olacak. Dinlemek için oynat butonunu da kullanabilmeniz mümkün.

Sesli mesajların herhangi bir sınırı var mı?

Instagram ekibi, sesli mesaj gönderme konusunda bir limit açıklamadı. Yani istediğiniz uzunlukta ve sayıda sesli mesaj gönderebilirsiniz. Bu özelliğin yazarak haberleşmeyi sevmeyen Instagram kullanıcıları için önemli bir yenilik olduğunu düşünüyoruz.

 

Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)