Asus Zenbook Pro Detaylı İnceleme

Fahri Gün 25 Oca 2019 Teknoloji 614  0

Asus’un oldukça iddialı özelliklere sahip yenilikçi dizüstü bilgisayarı Zenbook Pro’yu masaya yatırıyoruz. Asus, Zenbook Pro ile hem oyunculara hem de profesyonellere sesleniyor.

ScreenPad touchpad yapısı ile TouchPad kullanımını oldukça iyi bir hale getiren Asus Zenbook Pro, iki ekrana sahip. 5.5 inç büyüklüğündeki ScreenPad’i ikinci bir ekran olarak karşımıza çıkıyor ve dokunmatik yapıya sahip.

Güçlü donanımsal özellikler ve dengeli performans

Zenbook Pro, genel itibariyle kaliteli malzemelerle üretilen oldukça ince ve iddialı bir tasarıma sahip olan bir dizüstü bilgisayar. Intel Core İ7 8750H işlemcisi bulunan cihaz 16 GB’lık 2400 MHz hızındaki DDR4 belleklerden güç alıyor. Bilgisayarda grafik kartı olarak ise oyuncuları memnun edebilecek bir performansa sahip olan NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti bulunuyor. Bu grafik kartı 1080p oyunları orta ve yüksek ayarlarda çalıştırabilmek için üretildi ve günümüzde geçerliliğini korumaya devam ediyor. Bilgisayar 15.6 inç büyüklüğünde IPS panele sahip. IPS panellerin VA panellere nazaran bazı dezavantajlarının bulunduğunu biliyoruz. Ancak tam karşısından baktığımızda güçlü renk paletleri ve kendisini içine çeken bir görüntü sunduğu da bir gerçek.

Kaliteli malzeme ve ince yapı

Zenbook Pro metal kaplı bir dış yüzeye sahip. Toplam 1.8 kilogram ağırlığa sahip ve 18.9 milimetre inceliğinde. Harman kardon ses sistemine yer verilen bilgisayarın USB, HDMI girişleri de yan kısmında bulunuyor. Bilgisayar her ne kadar oyunculara da hitap etsede aslında tam anlamıyla bir oyuncu bilgisayarı değil. Bunu 4K çözünürlük kullanılmasından da anlayabiliyoruz. Profesyonellerin de işine yarayabilecek bir bilgisayar.
ZenBook Pro modeli %83 ekran kasa oranına sahip ve böylece oldukça ince bir çerçeveyi taktim ediyor. Taşınabilir bir bilgisayarın zarif ve ince olması oldukça önemlidir. Zenbook Pro’nun bu anlamda beklentileri fazlasıyla karşıladığını söyleyebilmek mümkün. Günümüzde bilgisayarlarda artık iyiden iyiye SSD donanımına geçiş söz konusu. SSD de tıpkı HDD gibi bir depolama aygıtı ancak ondan çok daha hızlı çalışıyor. Bilgisayarda 512 GB SSD bulunuyor. Genellikle bu tarz modellerde 128 GB SSD + 1 TB HDD kullanıldığına şahit oluyorduk ancak ZenBook Pro modelinde 500 GB SSD tercih edilmiş. Bu elbette oyuncu bilgisayarları açısından bir handikap çünkü 500 GB pek yeterli gelmeyebilir.

Hem oyuncuya hem profesyonele hitap eden bir model

Bilgisayar oyunculara da hitap ettiği için Asus, tasarım olarak daha şık durması açısından RGB aydınlatmaya yer vermek istemiş ve bu bağlamda model, arka aydınlatmalı klavyesiyle karşımıza çıkıyor. Zenbook Pro genel itibariyle kaliteli bir yapıya sahip. Tasarımsal olarak da oldukça iddialı olduğunu söylemek gerekiyor. Bilgisayar hem profesyonellere hem oyunculara uyum sağlıyor ve uygun fiyatlı yakalandığı taktirde satın alınabilecek ürünlerden biri.
Etiketler: ,
Metaverse Teriminin Anlamı ve Hakkında Temel Bilgiler
Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)